Magický dátum v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Ako prvá sa na svet vypýtala Emka

21.1.2021

O tom, že práve dnes máme v kalendári magický dátum, niet pochýb. Žijeme v 21. storočí, píše sa rok 2021 a zobudili sme sa do 21. januára. Počas tohto výnimočného dňa sa ako prvá v Nemocnici AGEL Košice-Šaca narodila rozkošná Emka, ktorá svojim rodičom urobila obrovskú radosť.

Bábätko sa vypýtalo na svet presne o 7.30 ráno, krásne dievčatko, ktoré je prvým potomkom v rodine, má 51 centimetrov a 4140 gramov. „S manželom sme najšťastnejší na svete. Verím, že tento magický dátum dcérke prinesie len to najlepšie a šťastie ju bude sprevádzať po celý život. Hlavne, aby bola maličká zdravá,“ povedala s hrdosťou v hlase mamička Janka, ktorá je rada, že rodila práve v Nemocnici AGEL Košice-Šaca. „Týmto by som sa chcela poďakovať prednostovi Richnavskému a celému jeho tímu, ktorý sa o nás stará,“ dodala spokojne.

Na Novorodeneckom oddelení sa v roku 2020 celkovo starali o 1830 bábätiek, z ktorých bolo 905 chlapcov a 925 dievčat, pričom hneď dvojnásobnú radosť mali mamičky až 12 dvojčiat. V porovnaní so staršími údajmi z roku 2019 to teda znamená nárast, keďže vtedy mali na novorodeneckom oddelení o 13 bábätiek menej, čiže 1817 (938 chlapcov a 879 dievčat), dvojčatá sa narodili v 20 prípadoch. „Teším sa priazni našich mamičiek, keď sa rozhodnú prísť prežiť neopakovateľné chvíle, počas ktorých privedú na svet ten najväčší poklad, práve k nám,“ vyjadrila sa primárka Novorodeneckého oddelenia MUDr. Slávka Virágová, PhD.