Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je stabilizovaná

25.1.2021

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca vzrástol. Vedenie zdravotníckeho zariadenia pozastavilo výkony na krčnom oddelení a všetky výkony plastickej chirurgie. Napriek nárastu pozitívnych prípadov v radoch zamestnancov a navýšeniu hospitalizovaných pacientov na COVID oddelení je situácia v nemocnici naďalej stabilizovaná.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré koncom roka nemocnicu v Šaci stanovilo subjektom hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú naďalej pozastavené, v celej nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.

„Uplynulý týždeň sme v našom mobilnom odberovom mieste vykonali 1584 antigénových testov, z ktorých 50 bolo pozitívnych. RT-PCR testy u nás podstúpilo 489 klientov, pričom pozitívny výsledok bol zaznamenaný v 79 prípadoch,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ján Slávik, MBA.

„K dnešnému dňu evidujeme 67 zamestnancov s ochorením COVID-19, 96 je v karanténe a ďalších 50 je práceneschopných z dôvodu iných diagnóz,“ doplnil MUDr. Slávik. Zdravotnú starostlivosť aktuálne poskytujeme 34 pacientom s ochorením COVID-19, pričom 29 z nich potrebuje kyslíkovú liečbu a 5 pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Očkovanie prvou vakcinačnou dávkou podstúpilo 691 zamestnancov nemocnice, ktorí o očkovanie prejavili záujem. Aktuálne v zdravotníckom zariadení očakávajú dodanie vakcín pre následné  preočkovanie.