Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva nezmenená

1.2.2021

Počet pacientov a zamestnancov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mierne stúpol. Kapacita covidového oddelenia je plne využitá. Nemocnici aktuálne chýba 254 zamestnancov, v dôsledku čoho boli zrušené ďalšie plánované výkony a obmedzená prevádzka na viacerých oddeleniach, vrátane Kliniky liečebnej rehabilitácie.

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca dosiahol počas uplynulého týždňa maximálnu hranicu. Kapacita covidového oddelenia, ktoré bolo zriadené reprofilizáciou lôžok v rámci Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie, bola niekoľko dní plne obsadená. „Aktuálne zdravotnú starostlivosť poskytujeme pre 50 covid pozitívnych pacientov, pričom 29 potrebuje kyslíkovú liečbu, 6 pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu a v 15 prípadoch ide o suspektných pacientov,“ informoval riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ján Slávik, MBA.

Ako ďalej uviedol nemocnica k dnešnému dňu eviduje 89 zamestnancov s ochorením COVID-19, 117 je v karanténe a ďalších 48 je práceneschopných z dôvodu iných diagnóz alebo na OČR. V piatok podstúpilo antigénové testovanie 536 zamestnancov zdravotníckeho zariadenia, pričom pozitivita bola potvrdená v troch prípadoch.

Viac ako 400 zamestnancov nemocnice, ktorým bola podaná prvá dávka vakcíny proti ochoreniu COVID-19 podstúpi v priebehu tohto týždňa preočkovanie.

V nemocničnom mobilnom odberovom mieste bolo počas uplynulého týždňa vykonaných 509 RT-PCR testov, pričom pozitívny výsledok bol potvrdený u 118 klientov, čo predstavuje 23,18%.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré koncom roka nemocnicu v Šaci stanovilo subjektom hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú naďalej pozastavené, v celej nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.