Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

8.2.2021

Počet zamestnancov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mierne klesol, aktuálne zdravotníckemu zariadeniu chýba 219 zamestnancov, prevádzka na viacerých oddeleniach preto zostáva naďalej obmedzená.

Piatkové antigénové testovanie 336 zamestnancov nemocnice odhalilo 11 pozitívnych výsledkov. K dnešnému dňu zdravotnícke zariadenie eviduje 68 zamestnancov s ochorením COVID-19, 101 je v karanténe a ďalších 50 je práceneschopných z dôvodu iných diagnóz alebo na OČR.

„Zdravotnú starostlivosť aktuálne poskytujeme pre 38 covid pozitívnych pacientov, pričom 25 potrebuje kyslíkovú liečbu, 6 pacientov je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu a v 7 prípadoch ide o suspektných pacientov,“ informoval riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Ján Slávik, MBA.

Počas uplynulého týždňa podstúpilo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 druhou dávkou vakcíny 426 zamestnancov nemocnice. Tridsiatke ďalších, ktorí očkovanie nemohli podstúpiť v skoršom termíne, bola podaná prvá dávka vakcíny.

V nemocničnom mobilnom odberovom mieste bolo počas uplynulého týždňa vykonaných 455 RT-PCR testov, pričom pozitívny výsledok bol potvrdený u 89 klientov, čo predstavuje 19,56%.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR, ktoré koncom roka nemocnicu v Šaci stanovilo subjektom hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú naďalej pozastavené, v celej nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.