Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

23.2.2021

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mierne klesol, situácia v zdravotníckom zariadení je stabilizovaná. Ako vyzerajú aktuálne čísla z pondelka, 22. februára?

„K dnešnému dňu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca hospitalizovaných 25 COVID-19 pozitívnych pacientov na kyslíkovej liečbe, 4 vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a v 3 prípadoch ide o suspektné osoby. Počet pozitívnych zamestnancov mierne klesol, aktuálne ich evidujeme 38. V karanténe sa nachádza 58 a neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 48 pracovníkov,“ informoval riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

V pondelok podstúpilo antigénové testovanie 298 zamestnancov nemocnice, všetci s negatívnym výsledkom. Očkovanie 1. aj 2. dávkou vakcíny absolvovalo doposiaľ 620 zamestnancov zdravotníckeho zariadenia.

Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 572 PCR testov, z toho 94 pozitívnych a 1034 antigénových testov, ktoré odhalili pozitivitu v 15 prípadoch.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré koncom roka 2020 zaradilo nemocnicu medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú pozastavené, v nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.