Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je nateraz stabilizovaná

1.3.2021

Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená počtom hospitalizovaných COVID-19 pozitívnych pacientov, momentálne sa ju ale darí držať pod kontrolou. Ako vyzerajú najnovšie čísla mapujúce stav v zdravotníckom zariadení?

„K dnešnému dňu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca hospitalizovaných 16 COVID-19 pozitívnych pacientov na kyslíkovej liečbe, 3 vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a v 7 prípadoch ide o suspektné osoby. Aktuálne evidujeme 37 zamestnancov v karanténe, uvedené číslo v sebe zahŕňa aj 20 pozitívnych zamestnancov. Neprítomnosť v práci z dôvodu PN alebo OČR zaznamenávame pri 51 pracovníkov,“ informoval riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA, ktorý dodal, že v nemocnici momentálne prebieha plošné antigénové testovanie zamestnancov.

Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 473 PCR testov,  ktoré odhalili pozitivitu v 78 prípadoch, a 690 antigénových testov, počas ktorých sme zaznamenali 6 pozitívnych výsledkov.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré koncom roka 2020 zaradilo nemocnicu medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú pozastavené, v nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.