Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala nový inkubátor

10.5.2021

Moderné prístroje pomáhajú lekárom zachrániť tých najmenších. Najnovšie sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca nachádza aj ďalší inkubátor, ktorý zdravotnícke zariadenie dostalo v rámci dlhoročnej spolupráce so spoločnosťou LIDL Slovenská republika.

Spomínaný dar nájde v nemocnici svoje uplatnenie a už čoskoro bude zaradený do prevádzky, keďže v pondelok 10. mája 2021 absolvovali zamestnanci úvodné školenie. „Sme veľmi šťastní, že spoločnosť Lidl na nás myslí a svojimi darmi pomáha skvalitňovať adaptáciu novorodencov, ktorí to potrebujú. Za nový inkubátor srdečne ďakujeme,“ vyjadrila sa MUDr. Slávka Virágová, PhD., primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca, na ktorom majú v týchto dňoch skutočne veľa práce, pretože len za dva dni sa v Nemocnici AGEL Košice-Šaca narodilo až 28 detí, čo signalizuje stúpajúce počty. Celkovo, na Gynekologicko-pôrodníckej klinike od začiatku roka zaznamenali viac než 750 pôrodov. Pochopiteľne, každé bábätko musí mať zabezpečenú potrebnú starostlivosť, takže inkubátor sa v prípade potreby vždy využije.

V súčasnosti sa v zdravotníckom zariadení nachádza až päť darov od spoločnosti Lidl. Ide o mobilnú resuscitačnú jednotku, výhrevné lôžko, prístroj na zabezpečenie dýchacej podpory a dva inkubátory.