Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa výrazne zlepšila

11.5.2021

Pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej ubúda. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje iba suspektných pacientov. Počet zaočkovaných vo vakcinačnom centre prekročil hranicu 10 tisíc klientov.

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca k dnešnému dňu nie sú hospitalizovaní žiadni pacienti vyžadujúci podporu umelej pľúcnej ventilácie ani kyslíkovú liečbu. V súvislosti s diagnózou COVID-19 sú aktuálne hospitalizovaní 4 suspektní pacienti. Zdravotnícke zariadenie eviduje 1 zamestnanca s potvrdeným ochorením, 5 v karanténe a neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 47 pracovníkov. Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 348 PCR testov, z toho 10 pozitívnych a 443 antigénových testov, ktoré potvrdili pozitivitu v 4 prípadoch.

Počet klientov v očkovacom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel prekročil hranicu 10 tisíc zaočkovaných. Očkovanie prvou, prípadne aj druhou dávkou v ňom k dnešnému dňu podstúpilo už 10 405 záujemcov. Začiatkom týždňa vakcinačné centrum zvýšilo kapacitu očkovaných z doterajších 250 na 320 očkovancov denne. Očkovanie sprevádzajúcich osôb umožňuje iba vopred registrovaným záujemcom.

Nemocnica AGEL Košice-Šaca tiež rozšírila ponuku služieb sérologického testovania na COVID-19. Okrem vyšetrenia na prítomnosť protilátok po prekonaní ochorenia, ponúka aj vyšetrenie na prítomnosť protilátok po očkovaní. Testovanie protilátok po očkovaní sa odporúča najskôr 14 dní po podaní druhej dávky vakcíny. V prípade prekonania ochorenia je sérologické vyšetrenie možné absolvovať kedykoľvek. Odbery sú realizované v Diagnostickom centre nemocnice. Objednať sa na vyšetrenie je možné prostredníctvom call centra na telefónnom čísle 055/ 7234 333.

Ak má verejnosť záujem o vakcináciu proti COVID-19 a záujemcovia súčasne spĺňajú vekové kritériá, je potrebné sa zaregistrovať prostredníctvom webového formulára Národného centra zdravotníckych informácií uverejnenom na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Vakcinácia v očkovacom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel je realizovaná látkou od konzorcia Pfizer/BioNTech každý pracovný deň, v čase od 8.00 – 15.00 hod. Dokumenty, ktoré je potrebné vyplniť pri očkovaní, sú zverejnené na stránke nemocnicakosicesaca.agel.sk.