Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počet pozitívnych zamestnancov klesá

16.2.2021

Pandémia koronavírusu neobišla ani Nemocnicu AGEL Košice-Šaca. Momentálne je však situácia stabilizovaná. Dobrou správou taktiež je, že počet pozitívnych prípadov v radoch zamestnancov sa zmenšuje.

Čo hovoria najaktuálnejšie čísla? „K dnešnému ránu t.j. 15. februáru 2021 evidujeme 28 COVID pozitívnych pacientov na kyslíkovej liečbe, 6 vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a v 5 prípadoch ide o suspektné osoby. Zaznamenali sme pokles počtu pozitívnych zamestnancov na 49. Dohromady evidujeme 79 zamestnancov v karanténe, pričom toto číslo v sebe zahŕňa aj už spomínaných 49 potvrdených prípadov. Neprítomnosť v práci z dôvodu PN alebo OČR registrujeme pri 54 zamestnancoch,“ informoval riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Počas uplynulého týždňa nemocnica zaočkovala 276 zamestnancov, z čoho vo väčšine prípadov išlo už o druhú dávku vakcíny. V nemocničnom mobilnom odbernom mieste sa realizovalo 433 PCR testov, z toho 73 pozitívnych a 971 Ag testov, ktoré odhalili 27 pozitívnych prípadov.

V porovnaní s údajmi z minulého pondelka vyplýva, že situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa zlepšuje. V uvedenom čase nemocnica evidovala 68 zamestnancov s ochorením COVID-19, v karanténe ich bolo dohromady 101 a ďalších 50 bolo práceneschopných z dôvodu iných diagnóz alebo na OČR.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré koncom roka 2020 zaradilo nemocnicu medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú pozastavené, v nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.