Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva stabilizovaná

8.3.2021

Počet zamestnancov s potvrdeným ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca klesá, situácia v zdravotníckom zariadení je stabilizovaná. Prinášame aktuálne čísla z pondelka, 8. marca.

„K dnešnému dňu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca hospitalizovaných 29 COVID-19 pozitívnych pacientov, z ktorých 19 je na kyslíkovej liečbe, 3 vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a v 7 prípadoch ide o suspektné osoby. Dobrou správou je, že počet pozitívnych zamestnancov nám naďalej klesá, aktuálne ich evidujeme 15. V karanténe sa nachádza 27 a neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 43 pracovníkov,“ informoval riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

V zdravotníckom zariadení pokračuje vakcinácia personálu. Prvá dávka očkovacej látky bola v uplynulých dňoch podaná 101 zdravotníkom, 37 zamestnancov podstúpilo očkovanie druhou dávkou vakcíny. Celkovo bolo v nemocnici doposiaľ zaočkovaných 773 zamestnancov, ktorí o vakcínu prejavili záujem, z toho 686 už dvoma očkovacími dávkami a 87 prvou dávkou.

Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 443 PCR testov, ktoré odhalili pozitívny výsledok v 49 prípadoch a 583 antigénových testov, z ktorých pozitivita bola potvrdená v 5 prípadoch.

Na základe rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktoré koncom roka 2020 zaradilo nemocnicu medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, môže zdravotnícke zariadenie vykonávať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Plánované operácie sú pozastavené, v nemocnici platí zákaz návštev a prísne protiepidemiologické opatrenia.