Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Podcasty Nemocnice Košice Šaca

Spotify Listen on Google Play Music

Starostlivosť o bábätká v horúčavách: Ako obliekať novorodencov a zvládnuť tropické noci

Starostlivosť o bábätká v horúčavách: Ako obliekať novorodencov a zvládnuť tropické noci

Horúčavy sú pre bábätká nebezpečné. Preto je veľmi dôležité vedieť, ako sa o novorodeniatka a dojčatá počas teplých letných mesiacov postarať a čomu sa vyhnúť. Téme sa venuje primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Slávka Virágová, PhD.

Rozhovor s bariatrickým pacientom: Bol som medzi ARO-m a cintorínom

Rozhovor s bariatrickým pacientom: Bol som medzi ARO-m a cintorínom

Bariatrická ambulancia, ktorá bola dočasne zatvorená pre epidemickú situáciu, je opäť v prevádzke. Pacienti sa môžu objednávať na telefónnom čísle 055 7234 516.

Prvým pacientom, ktorý v roku 2018 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca podstúpil bariatrickú operáciu, sa stal Marian Manasil. S kedysi morbídne obéznym mužom sme sa stretli na jeseň 2020, keď prišiel do zdravotníckeho zariadenia na kontrolu. Kvôli pandémii svoju cestu ešte nedokončil, avšak váhu si stále drží a čaká, kedy sa zbaví aj nadbytočnej kože. Vypočujte si rozhovor, v ktorom sa rozhodol vyrozprávať svoj príbeh.

Dopad koronavírusu na duševné zdravie

Dopad koronavírusu na duševné zdravie

Asi nikto z nás si pred rokom, keď sme na Slovensku zaznamenali prvý prípad ochorenia COVID-19, nedokázal predstaviť, čo všetko budeme musieť v súvislosti s koronavírusom podstúpiť a ako dlho to bude trvať. Strach z ochorenia, strata sociálnych kontaktov, obmedzenia, neustále sa meniace opatrenia, dlhodobá nedostupnosť dovtedy bežných vecí a služieb. Ak by nám predtým niekto povedal, že naše deti sa budú celý rok učiť z domu, vnúčatá nebudú môcť navštevovať starých rodičov a do prírody budeme potrebovať test, ťažko by sme mu uverili. Každý z nás sa so situáciou musel vysporiadať. Niekomu sa to darilo lepšie, inému ťažšie, no skúsenosť, ktorou sme prešli a ktorej ešte stále čelíme, nás všetkých ovplyvnila. 

O dopade koronavírusu na naše duševné zdravie sme sa rozprávali s klinickou psychologičkou Nemocnice AGEL Košice-Šaca PhDr. Máriou Humeníkovou. 

"Úspech spočíva v ľuďoch", hovorí riaditeľ najlepšej všeobecnej nemocnice na Slovensku

Je anesteziológ a má nalietaných 100 letových hodín pri vrtuľníku leteckej záchrannej služby. Má 3 atestácie a je spoluautorom prvých skrípt pre výuku anestézie a intenzívnej medicíny. Publikoval vyše 50 vedeckých a odborných prác v periodikách zameraných na pôrodnú analgéziu a je spoluautorom monografie Gynekológia v praxi – kapitola anestézia v gynekológii a pôrodníctve. Začínal ako mladý anesteziológ v Košiciach a v roku 2006 sa stal primárom na oddelení anestézie a intenzívnej medicíny Nemocnice Košice-Šaca. Od 1. marca 2016 riadi nemocnicu s viac ako 1000 zamestnancami, ktorú v minuloročnom prieskume INEKO označili za najlepšiu všeobecnú nemocnicu na Slovensku samotní pacienti. V súčasnosti pôsobí aj ako medicínsky riaditeľ dvanástich nemocníc skupiny AGEL na Slovensku.  V živote sa riadi najmä vierou v človeka a v jeho dobro a za svoj úspech vďačí silným vzťahom v rodine, ktorá ho v maximálnej miere podporuje. 

Hygienické opatrenia, ktoré zabraňujú šíreniu nákazy koronavírusom

Hygienické opatrenia, ktoré zabraňujú šíreniu nákazy koronavírusom

Podcast vyrobený na mieru pre zamestnancov spoločnosti FPT Slovakia, ale informácie v ňom môže nájsť každý z nás. 

Ako prežiť home office - praktické a jednoduché rady psychológa

Ako prežiť home office - praktické a jednoduché rady psychológa

Podcast vyrobený na mieru pre zamestnancov spoločnosti FPT Slovakia, ale môže sa v ňom nájsť každý z nás.

Darcov krvi potrebujeme aj v súčasnosti

Darcov krvi potrebujeme aj v súčasnosti

Tretí PODCAST z dielne Nemocnica Košice-Šaca je na aktuálnu tému - Darcov krvi potrebujeme aj v súčasnosti. Pri mikrofóne je primárka hematologicko-transfuziologického oddelenia v Šaci MUDr. Annamária Bratková.

Manažment pacientov za súčasného stavu

Manažment pacientov za súčasného stavu

Druhý PODCAST z dielne Nemocnica Košice-Šaca je na aktuálnu tému - Manažment pacientov za súčasného stavu. Pri mikrofóne sme privítali námestníka LPS pre ambulantnú starostlivosť.

Koronavírus a tehuľky

Koronavírus a tehuľky

Prvý PODCAST z dielne Nemocnica Košice-Šaca je na aktuálnu tému - Koronavírus a tehuľky. K mikrofónu sme pozvali primára gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Šaci MUDr. Erika Dosedlu, PhD., MBA.