Logo

Vy a Vaše zdravieSme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novinky a médiá


Nemocnica Agel Košice-Šaca vyhrala anketu Košičan roka

25.9.2020

Ďalšie významné ocenenie. Anketu Košičan roka 2019 v kategórii Subjekty ovládla vo štvrtok 24. septembra Nemocnica AGEL Košice-Šaca. A že konkurencia bola naozaj vysoká, o tom svedčia samotní nominovaní, ktorí sa ocitli v kategórii Subjekty. O prvenstvo sa totiž uchádzala spoločnosť Labaš, občianske fórum Verejnosť proti násiliu, košické Gymnázium Poštová, kníhkupectvo ArtForum a Nemocnica AGEL Košice-Šaca, ktorá toto prestížne ocenenie napokon aj získala.

Celý článok


Hutníci darovali najvzácnejšiu tekutinu

21.9.2020

Dobrovoľníci z košických oceliarní dnes v rámci Hutníckej kvapky krvi, organizovanej už tradične v rámci podujatia Hutníci pre Košice 2020 – Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice, darovali krv na Hematologicko-transfuziologickom oddelení polikliniky Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Košice-Šaca takmer 370 plienok.

Celý článok


V nemocnici AGEL Košice-Šaca vysterilizujú denne materiál v objeme viac ako 21 tisíc litrov

10.9.2020

Je skryté pred zrakmi pacientov, ale mimoriadne dôležité pre všetkých. Reč je o centre sterilizácie v nemocniciach. Sterilizáciu zdravotníckeho materiálu v nemocnici AGEL Košice-Šaca zabezpečuje pracovisko Centrálnej sterilizácie vybavené prístrojovou technikou, počítačovým zariadením a informačným systémom patriacim k najmodernejším na Slovensku. Súčasťou deväťčlenného ženského kolektívu pracoviska sú certifikované sestry, odborníčky na dezinfekciu a sterilizáciu.

Celý článok


Koronavírus vs. chrípka: Základné odporúčania, rozdiely, tipy na posilnenie imunity a kedy je lepšie nechať deti doma!

9.9.2020

Začína sa chrípkové obdobie a epidemiologická situácia stále nie je priaznivá. Preto sme vyspovedali praktického lekára pre dospelých MUDr. Kristiána Bucsaya z Nemocnice AGEL Košice-Šaca, ktorý spolu s farmaceutom Mgr. Dávidom Ferkom zodpovedal základné otázky – ako sa dá rozoznať chrípka od koronavírusu? Kedy vyhľadať lekára? Aký má názor na očkovanie a pomôžu nám aj „babské recepty“?

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zasadala Rada Asociácie nemocníc Slovenska

9.9.2020

Členovia Rady Asociácie nemocníc Slovenska sa dnes zišli na pôde Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Hlavnou témou tretieho výjazdového zasadnutia bola výmena informácií k aktuálnej situácii v súvislosti s pandémiou Covid-19 a príprava rokovaní o rozpočte pre rok 2021 v rezorte zdravotníctva.

Celý článok


Aké pohybové ťažkosti nás trápia najviac a prečo je rehabilitácia tak dôležitá?

8.9.2020

Svetový deň fyzikálnej terapie (8. september) je príležitosťou pripomenúť si prácu tých, ktorí nám pomáhajú zostať mobilnými a aktívnymi. História fyzioterapie sa v Šaci začala písať ešte v roku 1961, kedy v priestoroch starej nemocnice vznikol úsek fyziatrie určený pre rehabilitáciu hospitalizovaných pacientov. Neskôr, v roku 1973, bolo v Šaci otvorené 1. lôžkové fyziatricko-rehabilitačné oddelenie v Československu, ktoré funguje doteraz. V dnešnej podobe už ako Klinika liečebnej rehabilitácie nemocnice AGEL Košice-Šaca. Ročne tu preliečia viac ako 8 tisíc pacientov ambulantne a tisíc formou hospitalizácie.

Celý článok


Adela Olšavská z Nemocnice AGEL Košice-Šaca Slovenkou roka Obrovský úspech po 44 rokoch práce

31.8.2020

Konkurencia bola naozaj vysoká, no prvenstvo jej patrí zaslúžene. Vedúca pôrodná asistentka Nemocnice AGEL Košice-Šaca Bc. Adelka Olšavská, ktorá o inej práci nikdy ani neuvažovala a venuje sa jej neuveriteľných 44 rokov, si v nedeľu večer odniesla z Bratislavy ocenenie Slovenka roka v kategórii ZDRAVOTNÍCTVO.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca denne vyperú tonu bielizne

4.8.2020

Nemocnica AGEL Košice-Šaca si ako jedna z mála nemocníc sama perie nemocničnú bielizeň. O celý servis sa starajú trinásti zamestnanci nemocnice a už takmer mesiac používajú aj novú práčku, ktorá zabezpečuje ergonomicky vhodnejšiu a technicky ľahšiu manipuláciu s bielizňou. Práčka vykonáva aj automatické váženie nemocničnej bielizne, čo tiež uľahčuje fyzicky náročnú prácu zamestnancov.

Celý článok


Praktické sestry si s podporou AGEL SK zvyšujú kvalifikáciu Diplomy má prvých 24 absolventiek

28.7.2020

AGEL SK, poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, už 4 roky úzko spolupracuje s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a aj vďaka tomu si 24 praktických sestier z nemocníc siete AGEL SK na východnom Slovensku zvýšilo prostredníctvom štúdia kvalifikáciu na všeobecnú sestru. Vzhľadom na to, že promócie sú momentálne zrušené, vedenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca a vedenie spoločnosti AGEL SK im slávnostne odovzdalo diplomy v priestoroch nemocnice.

Celý článok


V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa za polroka narodilo takmer 900 bábätiek Počet pôrodov stúpol

22.7.2020

Gynekologicko-pôrodnícka klinika v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je stále viac a viac vyhľadávaným miestom, kde mamičky zo širokého okolia privádzajú svoje deti na svet. Dôkazom toho je fakt, že aj napriek šíriacej sa epidémii v prvom polroku sa narodilo o 40 bábätiek viac, ako v rovnakom období minulého roka.

Celý článok


Nemocnica AGEL Košice-Šaca prijala mimoriadne opatrenia, od zajtra budú zakázané návštevy

21.7.2020

Vzhľadom na zhoršenie epidemiologickej situácie súvisiacej s pandémiou COVID-19 Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne sprísnila režim a prijala opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu a kvôli ochrane pacientov aj zamestnancov nemocnice.

Celý článok


Namiesto cvičenia darovali 13 litrov krvi

24.6.2020

Športovci z Moldavy nad Bodvou a okolia v utorok ráno prišli do fitness centra, ale činky vymenili za ihly. Veľmi obľúbený mobilný odber krvi sa v Grizzly Fitness Club konal už piatykrát. Mladí ľudia opäť nesklamali a prišli v hojnom počte. 29 darcov sa spolu podelilo o 13 litrov krvi.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu

22.6.2020

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu. Táto stavba nebola situáciou vyvolanou novým koronavírusom zasiahnutá tak, ako projekty v iných zdravotníckych zariadeniach siete AGEL, a to predovšetkým z dôvodu, že sa vykonávali zväčša výkopové práce a prekládky sietí. Nový urgentný príjem by mal byť hotový najneskôr v januári 2022. Zhotoviteľom stavby je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť MARCUS INDUSTRY, a.s.

Celý článok


Príďte darovať krv, vyšetria vám aj protilátky na koronavírus

16.6.2020

Každý rok si 14. júna celý svet pripomína svetový deň darcov krvi. Cieľom je vyzvať čo najviac ľudí, aby sa darcami stali a krv darovali pravidelne. Pri tejto príležitosti zdravotníci z Hematologicko-transfuziologického oddelenia Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pozývajú širokú verejnosť na dva mobilné odbery počas mesiaca jún.

Celý článok


Ortopédi v Šaci si zdokonaľujú chirurgické zručnosti na suchých modeloch

10.6.2020

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je výučbovým strediskom Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, má k dispozícii výučbové pracovisko pre medikov, absolventov, ale aj mladých lekárov. Operáciu ramenného či bedrového kĺbu si môžu vyskúšať na trenažéri.

Celý článok


Ortopédi v Šaci si zdokonaľujú chirurgické zručnosti na suchých modeloch

5.6.2020

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je výučbovým strediskom Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, má k dispozícii výučbové pracovisko pre medikov, absolventov, ale aj mladých lekárov. Operáciu ramenného či bedrového kĺbu si môžu vyskúšať na trenažéri.

Celý článok


V hyperbarickej komore sa liečia poruchy sluchu, ale aj otravy oxidom uhoľnatým

29.5.2020

Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, má na svojom špecializovanom pracovisku k dispozícii 13 miestnu hyperbarickú komoru. Hyperbarická oxygenoterapia slúži ako jediná účinná a rýchla liečba pri otravách oxidom uhoľnatým, liečia sa ňou však aj pacienti z oddelenia otorinolaryngológie a neurológie, či potápači a športovci.

Celý článok


Košická rehabilitácia funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

28.5.2020

Klinika liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Klinika fungovala aj v predchádzajúcich dvoch mesiacoch, avšak v obmedzenom režime, v týchto dňoch sa už vracia do bežného režimu.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca opäť môžete absolvovať preventívnu prehliadku

22.5.2020

Diagnostické centrum Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, na základe uvoľňovania opatrení v súvislosti s pandémiou spúšťa od pondelka 25. mája 2020 preventívne prehliadky pre klientov. Vyšetrovať sa bude v plnom rozsahu, avšak za sprísnených hygienických opatrení.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca vyšetria protilátky na COVID-19 z krvi aj samoplatcom

21.5.2020

V Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, vyšetria zdravotníci prítomnosť protilátok ochorenia COVID-19 v krvi aj samoplatcom. Svoj záujem o vyšetrenie je nutné nahlásiť na telefónne číslo 055 7234 333. Samoplatca zaplatí za vyšetrenie 19,- EUR priamo na recepcii nemocnice.

Celý článok


Nemocnice siete AGEL postupne uvoľňujú opatrenia a rušia covidové lôžka

20.5.2020

Dvanásť nemocníc, patriacich do siete AGEL, v súvislosti s rozhodnutím Ministerstva zdravotníctva SR postupne uvoľňuje opatrenia, ktoré boli prijaté vzhľadom na pandémiu koronavírusu COVID-19. Nemocnice naplno rozbiehajú plánované operácie, obnovuje sa činnosť ambulancií, ktorých činnosť bola z časti obmedzená a vyčlenené, tzv. covidové lôžka sa postupne rušia a môžu ich opäť využívať pacienti na bežných oddeleniach nemocníc.

Celý článok


V nemocniciach stále platí prísny zákaz návštev, zdravotnícke zariadenie však môže udeliť výnimku

13.5.2020

Od 11. februára 2020 platí v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, prísny zákaz návštev. Od utorka 12. mája je vo výnimočných prípadoch návšteva blízkej osoby povolená. Potrebný je predchádzajúci súhlas lekára.

Celý článok


Pôrodnica v Šaci opäť povoľuje otca pri pôrode

7.5.2020

Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, od pondelka 11. mája 2020 opätovne povolí prítomnosť otca, alebo inej sprevádzajúcej osoby, pri pôrode.

Celý článok


Primátorská kvapka krvi pripomenula oslavy Dní mesta Košice

7.5.2020

Na hematologicko-transfúznom oddelení Nemocnice Košice-Šaca, ktorá je členom skupiny AGEL, sa dnes ráno uskutočnila Primátorská kvapka krvi. Krv daroval primátor mesta Jaroslav Polaček, námestníčka Lucia Gurbáľová aj zamestnanci mesta Košice.

Celý článok


Nemocnica v Košiciach - Šaci spúšťa triáž pacientov v stane pred areálom nemocnice od stredy 15. apríla

14.4.2020

Zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, budú od stredy, 15. apríla, triediť pacientov v stane pred areálom nemocnice. Triedenie, tzv. triáž pacientov budú vykonávať zamestnanci nemocnice a študenti medicíny, ktorí pôsobia v nemocnici ako dobrovoľníci.

Celý článok


Krv potrebujú onkologickí pacienti, ale aj pacienti s úrazmi a tehotné ženy po komplikovanom pôrode

9.4.2020

Transfúzie krvi sú v nemocniciach potrebné aj v súčasnom období. Napriek tomu, že plánované operačné výkony boli v nemocniciach pozastavené do odvolania, neodkladnú operatívu lekári vykonávať musia. Pomoc darcov krvi na transfuziologických oddeleniach je preto nevyhnutná aj v tomto období. Krv potrebujú onkologickí pacienti, ale aj pacienti s úrazmi a tehotné ženy po komplikovanom pôrode.

Celý článok


200403 Koronavírus

3.4.2020

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pripravuje vysunuté pracovisko pre vykonávanie triáže – triedenia pacientov pred vstupom do areálu nemocnice. Rovnako tak má v príprave zabezpečenie odberového miesta pre testovanie na COVID-19. V týchto dňoch sa realizuje postavenie stanov pred areálom a pracuje sa na zabezpečení materiálno-technického vybavenia.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca pomáha aj dobrovoľníčka

3.4.2020

Šíriaca sa epidémia koronavírusu COVID-19 si žiada vo všetkých nemocniciach maximálne nasadenie lekárov, sestier, ošetrovateľov. Vzhľadom na mimoriadne opatrenia, ktoré boli v zdravotníckych zariadeniach prijaté, sú potrebné aj väčšie personálne kapacity na zvládnutie zmenenej organizácie každodenného chodu nemocníc počas mimoriadneho režimu. Jednou z možností, ako sa s touto situáciou vysporiadať, je aj nezištná pomoc zo strany dobrovoľníkov, prevažne z radov študentov medicíny. V Nemocnici Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, už prvá dobrovoľníčka prikladá ruku k dielu a okrem získania cenných skúseností pomáha nášmu personálu zvládať nápor, ktorý táto aktuálna epidemiologická situácia prináša.

Celý článok


Odsúdení ušili pre potreby našej nemocnice už 400 bavlnených rúšok

26.3.2020

Spolupráca Nemocnice Košice-Šaca a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia v mestskej časti Košice-Šaca funguje dlhé roky. Odsúdení v rôznych obdobiach počas roka pomáhajú s prácami v areáli nemocnice, ako je kosenie trávy v nemocničnom parku či čistenie vonkajších plôch v okolí jednotlivých budov. V týchto dňoch by sme ich, za normálnych okolností, mohli stretnúť v nemocničnom parku, kde by prebiehali jarné práce. Koronavírus ovplyvnil aj túto spoluprácu. „Vzhľadom na prvotné prepuknutie ochorenia COVID-19 boli prijaté osobitné opatrenia na všetkých pracoviskách, kde vykonávajú akúkoľvek pracovnú činnosť obvinení a odsúdení. Prijaté opatrenia súvisia a nadväzujú na vývoj šírenia ochorenia. Dočasne bolo pozastavené vykonávanie prác na niektorých vonkajších pracoviskách z objektívnych dôvodov, a to najmä z dôvodov zabezpečenia ich ochrany, aby sme v maximálnej miere eliminovali riziko ich nakazenia vírusom. O pozastavení a opätovnom spustení pracovných činností na vonkajších pracoviskách sa rozhoduje individuálne, a to vzhľadom na typ pracoviska a prípadnú možnosť ohrozenia vírusovým ochorením,“ uviedla kpt. Mgr. Monika Kacvinská, hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže. Preto v týchto dňoch odsúdení šijú bavlnené rúška. „Doposiaľ nám Ústav na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia v mestskej časti Košice-Šaca dodal 400 ks rúšok, ktoré sú distribuované aj medzi našich zamestnancov na rôznych úsekoch. Táto forma spolupráce nás veľmi teší aj vzhľadom na fakt, že jednorazové ochranné tvárové masky sa v tomto období v nemocnici spotrebúvajú v oveľa väčších množstvách ako zvyčajne,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Celý článok


V pôrodnici v Šaci sa rodí stále viac detí

26.3.2020

V pôrodnici Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa v tomto roku narodilo už 436 bábätiek. Je to o 74 viac ako v rovnakom období v minulom roku.

Celý článok


Darca krvi

25.3.2020

Oznam!

Celý článok


Endokrinologická ambulancia

24.3.2020

Oznam!

Celý článok


Informácie pre pacientov a náštevy

20.3.2020

Oznam!

Celý článok


Informácie pre pacientov a náštevy

18.3.2020

Od dnešného dňa, 18.3.2020, zriadila Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica pre pacientov 2 vstupy do budovy nemocnice. Vstup od lesa, zo zadnej strany nového operačného centra, je určený pacientom, ktorí idú na plánované vyšetrenie a do ambulancií všeobecného lekárstva. Vstup z bočnej strany nového operačného centra slúži pre sanitky a pacientov, ktorí idú na urgentný príjem. Pri obidvoch vchodoch stojí zamestnanec nemocnice, ktorý s pacientom vypíše tlačivo "Prehlásenie pacienta" o klinickom stave a cestovateľskej anamnéze a odmeria mu telesnú teplotu.

Celý článok


Informácie pre pacientov a náštevy

13.3.2020

Oznam!

Celý článok


AGEL lekáreň v Košiciach získala štatút "Výučbová lekáreň“

3.3.2020

Slovenská lekárnická komora pridelila štatút ,,Výučbová lekáreň“ verejnej lekárni Nemocnice Košice-Šaca, ktorá patrí do celoslovenskej siete nemocníc skupiny AGEL SK. Vďaka tomuto štatútu je možné, aby sa študenti v magisterskom študijnom programe v študijnom odbore farmácia uchádzali v tejto lekárni o odbornú prax.

Celý článok


Zmena v prístupe na urgentný príjem v nemocnici Košice-Šaca

27.2.2020

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, informuje širokú verejnosť o zmene vstupu na urgentný príjem. Zmena je nevyhnutná v súvislosti so začatím prípravných prác na výstavbu nového urgentného príjmu.

Celý článok


Pôrod v pôrodnom boxe je intímnejší a pomáha navodiť domácu atmosféru

29.11.2019

Budúce mamičky môžu v pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca priviesť na svet svoje dieťa v pohodlí a intimite tzv. pôrodného boxu. Rodičku môže sprevádzať otec dieťaťa, prípadne iná doprevádzajúca osoba, ktorá prichádza do pôrodnice spolu s budúcou mamičkou a zostane pri nej po celý čas až do skončenia pôrodu a preloženia matky a dieťaťa na oddelenie šestonedelia.

Celý článok


Na vzdelávacom podujatí V Nemocnici Košice-Šaca sa stretli sestry z celého Košického kraja

22.11.2019

XIII. ročník vzdelávacieho podujatia pre sestry Košického kraja zorganizovala Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III. Podujatie sa každoročne koná na pôde nemocnice v Šaci a je určené všetkým sestrám, ktoré majú záujem rozširovať si vedomosti v oblasti ošetrovateľskej starostlivosti.

Celý článok


Mamičky sa učili poskytnúť prvú pomoc novorodeniatkam a malým deťom

6.11.2019

Poskytnúť niekomu prvú pomoc je náročné. O to viac, keď ide o naše vlastné dieťa. Dnes si to v praxi vyskúšalo pätnásť mamičiek, ktoré do Nožičkova v Košiciach prišli aj so svojimi deťmi.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca najlepšou v prieskume INEKO za rok 2019

14.10.2019

Nemocnica Košice - Šaca 1.súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa podľa hodnotenia INEKO stala Nemocnicou roka 2019 v kategórii všeobecných nemocníc. Po predchádzajúcich druhých miestach tento rok na základe výborných výsledkov u všetkých šiestich hodnotených kritériích nemocnica spomedzi troch desiatok konkurentov vyhrala.

Celý článok


Deň otvorených dverí prilákal do nemocnice v Šaci 700 návštevníkov

10.9.2019

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pripravila už III. ročník obľúbeného podujatia Deň otvorených dverí. V sobotu, 7. septembra, ponúkla zamestnancom a ich rodinám, ale aj širokej verejnosti kardiologické, očné a kožné vyšetrenia zdarma, ukázala budúcim mamičkám a oteckom zrekonštruované priestory pôrodnice a šestonedelia, hyperbarickú komoru a moderné pracovisko magnetickej rezonancie. Deti si prišli na svoje vďaka športovo-zábavným aktivitám v nemocničnom parku. Program spestrili partneri podujatia, ktorí prispeli vlastnou ponukou rôznych aktivít.

Celý článok


Operovať koleno a rameno sa učili na trenažéri

14.8.2019

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je výučbovou základňou Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach pripravila v spolupráci s Lekárskou fakultou unikátny workshop nielen pre budúcich ortopédov. Medici, ale aj lekári, ktorí chceli zlepšiť svoje chirurgické zručnosti potrebné pri artoskopii kolena a ramena, si ich mohli natrénovať na trenažéri Virtamed. Tento workshop bol jediným svojho druhu nielen na Slovensku, ale aj v Čechách.

Celý článok


Žije v Bratislave, ale už 3 krát prišla rodiť do Šace

24.7.2019

„Bol deň, keď som sa zobudila, vykonala bežné procedúry a pocítila neprekonateľnú radosť. Prvá, vtedy ročná dcérka, tancovala na nejakú komerčnú hiphopovinu, ja som sedela a užívala si chvíľku kedy sedím a spomenula som si na pocit, keď prišla na svet. Zavialo ma rodiť ďaleko od Bratislavy. A zavialo ma správne. A nie. Nechcela som to nechať len na báze “rozprávanie príbehu kamoške pri káve”. Založila som si blog, napísala článok a prišli ohlasy, otázky, záujem. Nasledovali cesty s našou prvorodenou.“ (https://luciahussar.com/nezaradene/moj-pribeh/) Lucka Hussar je mladá mamina, dnes už troch detí. Žijú v Bratislave, ale všetky 3 deti prišli s manželom priviesť na svet do pôrodnice v Nemocnici Košice-Šaca. Prečo si vybrala pôrodnicu na východe, ako sa tu cítila a prečo sa rozhodla opakovane k nám vrátiť, to sme zisťovali v rozhovore s ňou krátko po jej treťom pôrode začiatkom júla.

Celý článok


V šacianskej pôrodnici pomohli k vytúženému dieťatku mamičke s cystickou fibrózou

2.7.2019

V Nemocnici Košice-Šaca sa narodilo zdravé dieťatko pacientke s cystickou fibrózou. Ide o unikátny prípad. Štatistiky udávajú doposiaľ 3 takéto prípady na Slovensku, Veľká Británia eviduje 8 prípadov za posledných 10 rokov. Tehotenstvo a pôrod rodičky Katky je unikátny aj tým, že Katka donosila zdravé bábätko v stanovenom termíne pôrodu. Ochrannú ruku nad plánovaním tehotenstva, celým jeho priebehom a samotným pôrodom držal primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Nemocnici Košice-Šaca, MUDr. Erik Dosedla, PhD., MBA.

Celý článok


Neurológovia v Šaci dostali ocenenie za starostlivosť o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

19.6.2019

Neurologické oddelenie Nemocnice Košice-Šaca dostalo opäť ocenenie GOLD STATUS medzinárodnej európskej spoločnosti pre cerebrovaskulárne ochorenia - The European Stroke Organisation (ESO). Predmetom ocenenia je správny manažment starostlivosti o pacienta s náhlou cievnou mozgovou príhodou (NCMP) ktorý si vyžaduje viacodborovú spoluprácu.

Celý článok


Oceliarska kvapka priniesla 16 litrov krvi

18.6.2019

Nemocnica Košice-Šaca a HC Košice zorganizovali už V. ročník Oceliarskej kvapky krvi. Darovať krv prišlo celkovo 35 darcov, z toho 17 hráčov klubu, medzi ktorými boli aj úplní nováčikovia, fanúšikovia, zamestnanci klubu a rodinní príslušníci našich hokejistov.

Celý článok


Dodržiavanie zásad hygieny rúk je najefektívnejším nástrojom v prevencii nemocničných nákaz v zdravotníckych zariadeniach

10.5.2019

V týchto dňoch sme si pripomenuli „Svetový deň hygieny rúk“, ktorý sprevádza 11. ročník kampane WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) pod heslom „Bezpečná zdravotná starostlivosť pre všetkých – je to vo vašich rukách“. V prevencii šírenia infekčných ochorení zohráva významnú úlohu správne a v správnom momente vykonávaná hygiena rúk. Práve dodržiavanie zásad hygieny rúk je prioritou a najefektívnejším nástrojom v prevencii nemocničných nákaz v zdravotníckych zariadeniach.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca kompletne zrekonštruovala pôrodnicu a oddelenie šestonedelia

29.4.2019

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica uviedla do prevádzky 5 nových pôrodných boxov, 2 nové operačné sály a kompletne zrekonštruované priestory šestonedelia. Výška investície do zrekonštruovania Gynekologicko-pôrodníckej kliniky a Novorodeneckého oddelenia presiahla 2 mil EUR. Spoločnosť AGEL a.s., do skupiny ktorej nemocnica v Šaci patrí, ich hradila z vlastných zdrojov.

Celý článok


V Košiciach sa stretli odborníci na liečbu ochorení chrbtice

26.4.2019

Klinika liečebnej rehabilitácie LF UPJŠ v Košiciach, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci so Slovenskou neurochirurgickou spoločnosťou a Technickou univerzitou v Košiciach usporiadali 25.-26. apríla už v poradí XVI. ročník Košických vertebrologických dní.

Celý článok


Nádory obličiek prenasledujú hlavne fajčiarov a obéznych ľudí

11.4.2019

Štúdium medicíny na UPJŠ ukončil v roku 2012. Vlani získal atestáciu z urológie. Počas atestačnej prípravy pôsobil na urologickej klinike v Košiciach a Prešove. Od roku 2018 je zaradený do špecializačného štúdia - onkologická urológia. Pravidelne sa zúčastňuje na vzdelávacích aktivitách, prednáškach a kurzoch doma, ale aj v zahraničí. Vo svojom odbore sa špecializuje na urologické operácie, vrátane onkologických. MUDr. Kmak Michal.

Celý článok


16. rokov Košických vertebrologických dní

27.3.2019

Klinika liečebnej rehabilitácie LF UPJŠ v Košiciach, Nemocnica Košice Šaca, 1.súkromná nemocnica v spolupráci so Slovenskou neurochirurgickou spoločnosťou a Technickou univerzitou v Košiciach usporiadajú 25.-26.4.2019 už v poradí 16. ročník Košických vertebrologických dní - konferencie s medzinárodnou účasťou. Na podujatí bude prezentovaná celá škála multidisciplinárnej diagnostiky, prevencie a najmodernejšej liečby ochorení chrbtice v podaní špecialistov zo Slovenska i zo zahraničia.

Celý článok


Chrípka na Slovensku neutícha. Viete ako sa brániť?

4.3.2019

Preplnené ambulancie ukýchaných pacientov, zákaz návštev v nemocniciach, zatvorené základné a materské školy. Jar nám už klope na dvere, no typicky zimné ochorenie - chrípka - nás aj v týchto dňoch ešte dokáže poriadne potrápiť.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca zomrela pacientka na chrípku

28.2.2019

V Nemocnici Košice-Šaca zomrela šesťdesiat dva ročná žena na chrípku. Potvrdila to patologicko-anatomická pitva.

Celý článok


Zdravotníci z nemocnice v Šaci sa podelili s bezdomovcami

12.12.2018

Zdravotníci z Nemocnice Košice-Šaca v rámci tradičnej predvianočnej aktivity NADÁCIE AGEL, vyzbierali deky, posteľné prádlo, uteráky a obuv. Tie smerovali do zariadenia pre ľudí v núdzi a bez domova Oáza – nádej pre nový život, v Bernátovciach. Zariadenie poskytuje prístrešok takmer tristo bezdomovcom.

Celý článok


Na vzdelávacom podujatí v šačianskej nemocnici sa zišlo viac ako 260 sestier

28.11.2018

Nemocnica Košice-Šaca v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Košice III usporiadali v týchto dňoch XII. ročník vzdelávacieho podujatia Šačiansky deň ošetrovateľstva. Odborný program si prišlo vypočuť viac ako 260 sestier z Košického a Prešovského kraja.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca pomohla bariatria prvým dvom extrémne obéznym pacientom

24.10.2018

Chirurgická klinika v Šaci rozšírila portfólio chirurgických výkonov o bariatrické operácie. Tie pomáhajú extrémne obéznym pacientom, u ktorých nemala priaznivý účinok alebo úplne zlyhala konzervatívna liečba. Prvé operačné výkony v Šaci absolvovali dvaja pacienti naraz. Realizované boli v spolupráci s doc. MUDr. Pavlom Holéczym, CSc z partnerskej Vítkovickej nemocnice a.s. v Ostrave.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca je druhou najlepšou na Slovensku

10.10.2018

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z najlepších nemocníc na Slovenku. Spomedzi všeobecných nemocníc sa Nemocnica Košice-Šaca už po štvrtýkrát umiestnila na druhom mieste zo zariadení, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti. Ocenenie od neziskovej organizácie INEKO prevzal námestník riaditeľa LPS pre internistické odbory, MUDr. Ivan Skalina.

Celý článok


Tri behy naprieč Slovenskom podporia prevenciu zdravia

17.9.2018

V nedeľu 16. septembra odštartoval v Bratislave, beh zdravia, ktorého cieľom je motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu. Podujatie, ktoré naprieč Slovenskom prepojí Bratislavu s Banskou Bystricou a Košicami, podporia viaceré zdravotnícke zariadenia a známe tváre.

Celý článok


Budúce mamičky budú v Šaci rodiť v nadštandardných pôrodných boxoch

14.8.2018

Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, spúšťa veľkú rekonštrukciu. Tá bude prebiehať v dvoch etapách a neobmedzí rodičky ani bábätká. Kompletné ukončenie rekonštrukčných prác je naplánované na druhý štvrťrok 2019. Nemocnica Košice-Šaca vyčlenila na rekonštrukciu viac ako dva milióny eur z vlastných zdrojov.

Celý článok


Nemocnici v Šaci darovali hokejisti 10 litrov krvi

19.6.2018

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, spolu s hokejovým klubom HC Košice zorganizovali už IV. ročník Oceliarskej kvapky krvi. Verejné darovanie prinieslo 10 litrov toho najvzácnejšieho, čo nám koluje v žilách. Krv prišli darovať nielen hokejisti a manažment klubu, ale aj široká verejnosť.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca si uctili prácu zdravotných sestier

21.5.2018

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III. spolu s vedením Nemocnice Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a pôrodných asistentiek udelili ocenenie Biele srdce štyrom zdravotným sestrám. Pripomenuli si tak dôležitosť povolania sestier celého sveta.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca získali najvyššie ocenenia primátora mesta Košice

11.5.2018

Oslavy Dní mesta Košice vyvrcholili 7. mája, kedy námestník primátora mesta Košice, Martin Petruško, na slávnostnom ceremoniály odovzdal vybraným jednotlivcom a kolektívom najvyššie mestské ocenenia. Dve z nich putovali do Nemocnice Košice-Šaca. Cenu primátora mesta Košice, ktorá sa každoročne udeľuje vybraným jednotlivcom i kolektívom, ktorí sa svojou činnosťou zaslúžili o rozvoj mesta, v ktorom žijú a pôsobia si prebral MUDr. Jozef Kubašovský, aj celý kolektív Muskuloskeletálnej a športovej medicíny.

Celý článok


Sety život zachraňujúcich prístrojov od Lidla pomáhajú v Šaci aj dvojčatám

29.3.2018

Novorodenecké oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, má k dispozícii 2 život zachraňujúce sety pre novorodencov, na kúpu ktorých prispeli zákazníci Lidla prostredníctvom projektu Rozprávky, ktoré potešili všetky deti. Výhrevné lôžka, fototerapeutické LED lampy na liečbu žltačky a vysokoprietoková kyslíková terapia, sú pripravené zabezpečiť potrebnú starostlivosť aj dvojčatám, ktorých sa v Šaci rodí každým rokom viac.

Celý článok


V šačianskej nemocnici pri jednom operačnom zákroku odoperovali onkologickej pacientke časť prsníka a súčasne urobili jeho rekonštrukciu

15.2.2018

Na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa na operačnej sále stretli plastickí chirurgovia so špecialistami z Mamárneho centra, aby pri jednom operačnom zákroku onkologickej pacientke odoperovali časť prsníka postihnutého zhubným nádorom a súčasne urobili jeho rekonštrukciu. Workshop viedli prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnice Košice-Šaca MUDr. Peter Lengyel, PhD. spolu s prednostom Kliniky plastickej a estetickej chirurgie Univerzitnej nemocnice v Bratislave, Nemocnice Ružinov MUDr. Drahomírom Palenčárom, PhD. Spoločne odovzdávali svoje skúsenosti a prehlbovali vedomosti mladým plastickým chirurgom a lekárom z Mamárneho centra.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca sa v roku 2017 narodilo 1 946 detí a dostali aj mená ako Achiles či Shanaya

4.1.2018

V roku 2017 sa v pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, narodilo 1 946 detí. Oproti predošlému roku mali mierny náskok dievčatá, ktorých sa narodilo 977. Chlapcov sa narodilo 969. Tím lekárov Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia pomohol na svet v uplynulom roku aj dvojčatám a to v dvadsiatich troch prípadoch.

Celý článok


Silvestrovské úrazy, spravidla devastačné, majú na svedomí výbuchy pyrotechniky

27.12.2017

Úrazy spôsobené petardami, výbušnou pyrotechnikou, otvoreným ohňom alebo vriacim nápojom môžu znepríjemniť nielen začiatok nového roka, ale v lepšom prípade zanechať celoživotné estetické následky, v horšom spôsobiť invaliditu alebo smrť.

Celý článok


Štedrovečerný stôl láka kombináciou jedál, ktoré môžu ohroziť naše zdravie

22.12.2017

Máme pred sebou posledné dni pred tým, ako sadneme za spoločný sviatočný štedrovečerný stôl. Lekárka Internej kliniky Nemocnice Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, MUDr. Katarína Hricová radí, ako predísť prejedeniu sa, problémom s trávením, ktoré by nás mohli priviesť k lekárovi.

Celý článok


Inovatívny nápad praktikanta Kliniky liečebnej rehabilitácie v Šaci vyhral na medzinárodnom sympóziu

11.10.2017

Nové techniky a technológie v medicíne boli nosnou témou XI. ročníka vedeckého kongresu AGEL Sympózium, ktoré sa konalo v dňoch 5. - 6. 10. 2017 v Olomouci. Priestor dostala aj prezentácia študenta vyššieho odborného vzdelávania strednej zdravotníckej školy v Košiciach, ktorý vykonáva prax na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca, Patrika Konrádyho. Vedeckú radu zloženú z lekárov najviacej zaujal poster prezentujúci návrh mobilnej aplikácie na diagnostiku pohybového aparátu.

Celý článok


Neurologické oddelenie šačianskej nemocnice bolo ocenené za starostlivosť o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou

9.10.2017

Neurologické oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dostalo ocenenie GOLD STATUS za starostlivosť o pacientov s náhlou cievnou mozgovou príhodou. Ocenenie európskej spoločnosti združujúcej vedcov, lekárov a národné odborné spoločnosti pre cerebrovaskulárne ochorenia The European Stroke Organisation (ESO) bolo nemocnici udelené počas 45. slovenského a českého cerebrovaskulárneho kongresu, ktorý prebiehal od tretieho do šiesteho októbra v Košiciach.

Celý článok


Druhý ročník mobilného odberu krvi športovcom vo fitku prekvapil rekordnou účasťou darcov

13.9.2017

Zdravotníci z Hematologicko-transfuziologického oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, sa opäť vybrali za darcami do terénu. Do Grizzly Fitness Clubu v Moldave nad Bodvou prišlo 47 dobrovoľných darcov, čo je o 14 viac, ako v minulom roku. Druhý ročník tejto úspešnej akcie vyniesol takmer 19 litrov krvi.

Celý článok


Gynekologicko-pôrodnícka klinika dostala nový mobilný USG prístroj

23.8.2017

Gynekologicko-pôrodnícka klinika LF UPJŠ, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes dostala nový mobilný USG prístroj. Slúžiť bude lekárom na pôrodníckej sále, na jednotke intenzívnej starostlivosti pri lôžku pacientok, ale aj pri gynekologických operáciách na operačnej sále. Nový mobilný ultrazvuk odovzdal nemocnici generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Celý článok


Preventívne prehliadky sú stále podceňované, zdravotníci zo Šace šíria osvetu v teréne

19.8.2017

Zdravotníci z Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, aj počas letných mesiacov neúnavne šíria osvetu o dôležitosti preventívnych prehliadok. S rôznymi diagnostickými meraniami sa zúčastňujú na športových podujatiach venovaných nielen športovcom, ale aj deťom, či celým rodinám. Merajú, vyhodnocujú, odporúčajú, odpovedajú na otázky a snažia sa presvedčiť ľudí, že zdravie je to najdôležitejšie v živote človeka a pritom tak málo sa oň staráme.

Celý článok


Prvý mobilný robot novej generácie v nemocničnom prostredí

26.7.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach, Katedrou eletrotechniky a mechatroniky, dnes slávnostne uviedli do procesu mobilného robota novej generácie, ktorý preberie časť práce zdravotníckeho personálu. Pathfinder je unikátny autonómny robot novej generácie určený na transport materiálu medzi jednotlivými pracoviskami v medicínskom prostredí.

Celý článok


Oceliari nesklamali, darovali 14 litrov krvi

27.6.2017

Hokejisti HC Košice si dnes na ZŠ Považská v Košiciach nechali napichnúť žily a darovali krv ľuďom v núdzi. Mnohí z nich sa vrátili do svojej školy, aby išli príkladom mladým nádejným kolegom, ktorých na škole v súčasnosti vyrastá sto štyridsať. Oceliarskej kvapky krvi sa zúčastnilo 30 darcov. Medzi dobrovoľnými darcami boli okrem hokejistov aj funkcionári HC Košice, pedagógovia školy, rodičia detí a fanúšikovia.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca privítala v Deň otvorených dverí stovky návštevníkov

23.6.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, privítala vo štvrtok 22. júna, na 1. ročníku Dňa otvorených dverí, stovky návštevníkov. Bezplatné vyšetrenia vo vybraných ambulanciách a prehliadku hyperbarickej komory využili dospelí návštevníci, deťom sa viac páčili aktivity v nemocničnom parku, ktoré pripravil partner podujatia Projekt Active life.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca si v piatok uctili prácu zdravotných sestier. Ocenenie Biele srdce si odniesli 4 zdravotné sestry

22.5.2017

12. máj je Medzinárodným dňom sestier a pôrodných asistentiek. Vedenie nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, a Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III. udelili ocenenie Biele srdce tento rok až štyrom zdravotným sestrám. Pripomenuli si tak dôležitosť povolania sestier nielen Nemocnice Košice-Šaca, ale celého sveta.

Celý článok


V Košiciach sa uskutočnil 15. ročník KOŠICKÝCH VERTEBROLOGICKÝCH DNÍ

28.4.2017

Klinika liečebnej rehabilitácie UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, usporiadala v spolupráci so Slovenskou neurochirurgickou spoločnosťou a Technickou univerzitou v Košiciach už v poradí 15. ročník Košických vertebrologických dní. Konferencia s medzinárodnou účasťou sa konala v týchto dňoch, 27. - 28. apríla 2017. Na podujatí sa prezentovala celá škála multidisciplinárnej diagnostiky, prevencie a najmodernejšej liečby ochorení chrbtice v podaní špecialistov zo Slovenska i zo zahraničia.

Celý článok


Lekárky zo Šace realizovali kardiovaskulárny skríning u športovcov na športovom podujatí Liptov RIDE

13.4.2017

Lekárky Internej kliniky UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, si zriadili provizórnu kardiologickú ambulanciu v telocvični, priamo v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka, na Liptove a vyšetrovali športovcov, ktorí sa zúčastnili podujatia Liptov RIDE. Cyklisti, bežci, skialpinisti, ale aj rekreační športovci, ktorí prišli podporiť svojich kolegov, si nechali natočiť 12 kľudové zvodové EKG + EKG automatický modul na vyhodnotenie rizika náhlej srdcovej smrti počas športu.

Celý článok


15. rokov Košických vertebrologických dní

12.4.2017

Klinika liečebnej rehabilitácie LF UPJŠ v Košiciach, Nemocnica Košice Šaca, 1.súkromná nemocnica v spolupráci so Slovenskou neurochirurgickou spoločnosťou a Technickou univerzitou v Košiciach usporiadajú 27.-28.4.2017 už v poradí 15. ročník Košických vertebrologických dní - konferencie s medzinárodnou účasťou. Na podujatí bude prezentovaná celá škála multidisciplinárnej diagnostiky, prevencie a najmodernejšej liečby ochorení chrbtice v podaní špecialistov zo Slovenska i zo zahraničia.

Celý článok


Najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovensku je Nemocnica Košice-Šaca

7.4.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia pacientov zdravotnej poisťovne Dôvera najlepšou všeobecnou nemocnicou na Slovenku. Do prieskumu sa zapojilo viac ako 7000 poistencov, ktorí ohodnotili najlepšou známkou služby práve v šačianskej nemocnici.

Celý článok


Košice navštívilo takmer 200 odborníkov v rámci Seminára športovej medicíny

7.4.2017

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, v úzkej spolupráci s Internou klinikou UPJŠ LF v nemocnici Košice-Šaca usporiadali 7. apríla 2017, priamo v centre Košíc, vysoko odborné podujatie pod názvom Seminár športovej medicíny. Takmer 200 telovýchovných lekárov, ortopédov, internistov, fyzioterapeutov i zdravotných sestier z celého Slovenska i zo zahraničia si vymenilo odborné poznatky a skúsenosti z oblasti, o ktorej sa tak málo rozpráva a pritom je v dnešnej dobe tak aktuálna – športová medicína. Hlavnými témami stretnutia sú Nové trendy v športovej medicíne a Návrat k športu po úrazoch a operáciách muskuloskeletálneho aparátu.

Celý článok


Na seminári Športovej medicíny budú prednášať aj špecialisti zo Švédska

30.3.2017

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, ktorá je FIFA Medical Centre of Excellence, usporiada v dňoch 7. - 8. apríla 2017 odborné podujatie venované športovej medicíne. Účastníci sa môžu tešiť na bohaté skúsenosti a poznatky prednášajúcich zo Slovenska, Čiech, ale aj Švédska či Slovinska.

Celý článok


V rámci Valentínskej kvapky krvi prišlo darovať krv až 447 dobrovoľných darcov

17.3.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes, 17. marca 2017, ukončila kampaň Červeného kríža „Valentínska kvapka krvi“, ktorá trvala celý mesiac. Počas tohto obdobia sa zdravotníci z Hematologicko-transfúzneho oddelenia zúčastnili štyroch mobilných odberov na stredných a vysokých školách v Košiciach. Dobrovoľní darcovia sa podelili o viac ako 200 litrov krvi.

Celý článok


Zelený zákal vyšetrili za 3 hodiny 165 ľuďom

17.3.2017

V rámci svetového týždňa glaukómu (zeleného zákalu) usporiadali zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, bezplatné meranie vnútroočného tlaku. V priebehu 3 hodín vyšetrili 165 záujemcov v nemocnici v Šaci, v očnej ambulancii na poliklinike, Vstupný areál U.S. Steelu a v AGEL ambulantnom centre v Košiciach. Až 28 pacientov dostalo na základe výsledku meraní odporučenie navštíviť odborníka a podstúpiť ďalšie vyšetrenie.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca otvorila úplne novú AGEL LEKÁREŇ

16.3.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL dnes, 16. marca 2017, slávnostne otvorila druhú AGEL LEKÁREŇ v Košiciach. Nová lekáreň sa nachádza na poliklinike Nemocnice Košice-Šaca, Vstupný areál U.S. STEEL a ponúkne klientom profesionálny prístup, kvalitné služby, väčší komfort a rýchlejšiu obsluhu v nových, moderných priestoroch. Svojou rozlohou, 240 m2, sa AGEL LEKÁREŇ zaraďuje medzi najväčšie na Slovensku. Celkové investície do rekonštrukcie priestorov a modernizácie interiéru tvoria viac ako 100 000 EUR.

Celý článok


Športová medicína bude predmetom medzinárodného stretnutia ortopédov, telovýchovných lekárov či traumatológov v Košiciach

8.3.2017

Klinika muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, usporiada v dňoch 7. – 8. apríla tohto roku 1. Seminár športovej medicíny s medzinárodnou účasťou v Košiciach.

Celý článok


Novorodenecké oddelenie v Nemocnici Košice-Šaca dostalo život zachraňujúce prístroje pre novorodencov

1.3.2017

Vďaka projektu spoločnosti Lidl a Nadácie Pontis „Rozprávky, ktoré potešia všetky deti“ v týchto dňoch prevzalo novorodenecké oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1 súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, set prístrojov na záchranu života rizikového novorodenca.

Celý článok


Mladí ľudia môžu osláviť Valentína darovaním krvi aj priamo vo svojich školách

13.2.2017

Sviatok svätého Valentína je dňom, kedy obdarúvame ľudí, ktorých nosíme vo svojich srdciach. Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, už tradične posúva význam tohto sviatku a zapája sa do kampane Slovenského červeného kríža Valentínska kvapka krvi. Dobrovoľní darcovia môžu prísť darovať najvzácnejšiu tekutinu na hematologicko-transfúzne oddelenie (HTO), ktoré sa nachádza na poliklinike vstupného areálu USS, každý deň okrem utorka, v čase od 6.30 do 11.00 hodiny. Zdravotníci HTO absolvujú počas akcie 4 mobilné odbery na stredných a vysokých školách a študentských domovoch.

Celý článok


Svetový deň proti rakovine si zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca pripomenú edukáciou širokej verejnosti spolu s Ligou proti rakovine

3.2.2017

Medzinárodná únia proti rakovine vyhlásila v roku 2002 svetový deň boja proti rakovine. Každoročne si ho pripomíname 4. februára. Prostredníctvom rôznych projektov a iniciatív sa zdôrazňuje prevencia rakovinových ochorení a zdravý životný štýl. Zdravotníci Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, spolu s Ligou proti rakovine tento rok pripravili informačno-edukačné podujatia pod názvom „Prevencia je cesta“.

Celý článok


V Šaci sa rodí dobre, svedčí o tom fakt, že sa tu v roku 2016 narodilo o 124 detí viac ako v roku predchádzajúcom

3.1.2017

V Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa narodilo v roku 2016 až 1 980 detí, čo je o 124 detičiek viac v porovnaní s rokom predošlým. Prvé novorodeniatko roku 2017 privítal tím lekárov a sestier Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v nedeľu 1. januára o 8.25, kedy sa na svet vypýtal Peťko. Prvorodené dieťatko mamičky Viktórie a otecka Petra z Košíc je zdravý chlapček s ideálnymi mierami 3 830 gr. a 52cm. Nový rok na Gynekologicko-pôrodníckej klinike v Šaci bol v porovnaní s bežnými dňami v roku pokojný, narodili sa iba 4 bábätká, pričom zvyčajne sa tu narodí aj 7 detí denne. 4 bábätká sa narodili na Silvestra aj na Vianoce.

Celý článok


Zdravotníci z AGEL ambulantného centra vyšetrovali oči a znamienka deťom aj dospelým

12.12.2016

Zdravotníci z AGEL ambulantného centra v Cassovare, ktoré je členom skupiny AGEL, v sobotu, 10. decembra 2016, vyšli do terénu a vyšetrovali zrak a znamienka dospelým i deťom. Spolu s nimi sa mikulášskej akcie v Cassovar Business Centre zúčastnil aj 1. Lions Club Košice a Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, ktorí zdravotníkom poskytli prístroj na meranie detského zraku. Spoločnými silami sme tak mohli vyšetriť viac ako 130 detí, z ktorých 17 dostalo odporúčanie navštíviť oftalmológa.

Celý článok


Minister zdravotníctva SR navštívil Nemocnicu Košice-Šaca

2.12.2016

Minister zdravotníctva Slovenskej republiky JUDr., Ing. Tomáš Drucker navštívil dnes, 2. decembra 2016, Nemocnicu Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL. Prijal ho predseda predstavenstva AGEL SK Ing. Michal Pišoja, podpredseda predstavenstva AGEL SK a riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA a predseda predstavenstva nemocnice RNDr. Tomislav Jurik, CSc. Spoločne absolvovali prehliadku nového operačného centra a unikátnej magnetickej rezonancie.

Celý článok


Zdravotníci Nemocnice Košice–Šaca zmerali glykémiu takmer 400 záujemcom

15.11.2016

Zdravotníci z Nemocnice Košice-Šaca 1. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, počas Svetového dňa diabetu bezplatne zmerali glykémiu – hladinu cukru v krvi takmer 400 záujemcom. Včera 14. novembra sestry z internej kliniky a diabetologickej ambulancie venovali dopoludnie širokej verejnosti priamo v nemocnici a dnes na poliklinike U.S. Steel. Záujem o bezplatné meranie prejavili nielen pacienti, ale aj samotní zamestnanci nemocnice a spoločnosti U.S. Steel, ktorí myslia na svoje zdravie.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca je jednou z najlepších na Slovensku

3.11.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, je podľa hodnotenia inštitúcie INEKO jednou z najlepších nemocníc na Slovenku. Spomedzi všeobecných nemocníc sa Nemocnica Košice-Šaca opätovne umiestnila na druhom mieste zo zariadení, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenia a transparentnosti za obdobie 2012-2015. Podpredseda predstavenstva a riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca MUDr. Ján Slávik, MBA, prevzal dnes, 3.11.2016, od neziskovej organizácie INEKO diplom.

Celý článok


V Nemocnici Košice-Šaca vznikla prvá klinika všeobecného lekárstva na Slovensku a nová klinika muskuloskelektálnej a športovej medicíny

2.11.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa môže pochváliť prvou klinikou všeobecného lekárstva na Slovensku a novou klinikou muskuloskelektálnej a športovej medicíny. Dekan Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, prof. MUDr. Daniel Pella, PhD., odovzdal slávnostný dekrét prednostovi Kliniky všeobecného lekárstva UPJŠ LF v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica prof. MUDr. PhDr. Petrovi Kalaninovi, PhD., a prednostovi Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny UPJŠ LF v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica MUDr. Petrovi Polanovi, PhD., MPH, priamo na pôde nemocnice, dnes 2. novembra 2016. Slávnostného odovzdania dekrétov sa zúčastnilo vedenie nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA, námestník liečebno preventívnej starostlivosti (LPS) pre internistické odbory MUDr. Ivan Skalina, námestník LPS pre chirurgické odbory MUDr. Andrej Vrzgula, PhD., námestník pre ambulancie MUDr. Maroš Varga a námestníčka pre ošetrovateľstvo dipl. sestra Mária Vinterová.

Celý článok


Nemocnica v Košiciach-Šaci rozšírila parkovacie kapacity pre pacientov

20.10.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, rozšírila parkovacie kapacity pre pacientov a od 1. novembra 2016 zníži poplatky za parkovanie na vonkajšom parkovisku pred nemocnicou i za parkovanie v areáli nemocnice. Vedenie nemocnice sa rozhodlo riešiť nedostatok parkovacích miest pre pacientov a návštevníkov tak, že doteraz vyhradené parkovacie miesta pre zamestnancov sprístupnilo širokej verejnosti. Počet parkovacích miest pre pacientov sa tak zvýšil o viac ako 70. Investícia do modernizácie nového parkovacieho systému stála nemocnicu takmer 15 000 Eur.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca rozdala seniorom 100 balíčkov pomôcok a množstvo cenných rád

18.10.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, oslávila mesiac úcty k starším, ktorým je už tradične október. Lekári a sestry z oddelenia dlhodobo chorých, ktorí so starobou, jej krásou i trápeniami prichádzajú do úzkeho kontaktu denne v práci dnes, 18. októbra 2016, zorganizovali v spolupráci s firmou Hartmann doobedie venované poradenstvu seniorom. Ústrednou myšlienkou zdravotníckych pracovníkov bola „Staroba sa nás týka, my ju chceme vidieť, počuť, objať a pomôcť niesť“. Na akcii sa zastavila celá stovka pacientov, ktorí si odniesli balíček s kozmetikou, pomôckami pre inkontinenciu, prospekty týkajúce sa rôznych typov diét podľa konkrétneho ochorenia i cenných rád ohľadom starostlivosti o seniorov.

Celý článok


Unikátny mobilný odber krvi vo fitness centre prispel hematologicko-transfúznemu oddeleniu Nemocnice Košice-Šaca 14 litrami

11.10.2016

Celý tím hematologicko-transfúzneho oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, sa už 10. krát tento rok vydali na mobilný odber krvi, aby doplnili zásoby najvzácnejšej tekutiny, ktorá zachraňuje život. Tento raz ich pozvali majitelia Grizzly Fitness Club v Moldave nad Bodvou, Zoltán Kiss, Tomáš Kiss a Roland Szabó, ktorí zároveň krv aj darovali. Tento mobilný odber prispel štrnástimi litrami životodarnej tekutiny.

Celý článok


Zubná ambulancie otvorila svoje dvere všetkým, ktorí chcú rozdávať zdravý úsmev

7.10.2016

Zubná ambulancia MUDr. Barbary Petríkovej v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, otvorila dnes svoje dvere všetkým, ktorí túžia po krásnom, ale hlavne zdravom úsmeve. Urobili tak na oslavu Svetového dňa úsmevu, ktorý sa každoročne oslavuje v prvý októbrový piatok.

Celý článok


V Košiciach si 330 odborníkov z celého sveta vymenilo najnovšie poznatky z oblasti popáleninovej medicíny

23.9.2016

7. stredoeurópsky popáleninový kongres a XXI. Výročná konferencia spoločnosti popáleninovej medicíny, ktoré zorganizovala Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zahájili vysoko odborné podujatie určené lekárom aj zdravotným sestrám 22. septembra 2016 o 9:00 hod. v hoteli Doubeltree by Hilton, v Košiciach. Až 330 dborníkov z oblasti popáleninovej medicíny si počas dvoch dní naplnených odbornými prednáškami súbežne pre lekárov aj sestry vymenili svoje poznatky a odovzdali skúsenosti s termickými úrazmi a ich následnou liečbou u detí aj dospelých.

Celý článok


Zdravotníci z Nemocnice Košice–Šaca pomáhajú, aj športujú

14.9.2016

Lekári aj sestričky z Nemocnice Košice-Šaca 1. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL, počas trvania Európskeho týždňa športu pomáhajú športovcom na rôznych podujatiach ako zdravotnícky dozor. Starajú sa o bezpečnosť aj prípadné úrazy, ošetrujú rozbité kolená či tržné rany. Do športových podujatí sa zapájajú aj ako rekreační športovci.

Celý článok


Odborníci na popáleniny z celého sveta sa stretnú v Košiciach

9.9.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, usporadúva v spolupráci s Lekárskou fakultou UPJŠ v Košiciach už 7. Stredoeurópsky popáleninový kongres. Tento rok sa očakáva účast viac než 150 lekárov a sestier z celého sveta, ktorí si odovzdajú najnovšie poznatky z oblasti popáleninovej medicíny a rekonštrukčnej chirurgie, ako aj z oblasti ošetrovania popálením postihnutých pacientov 22. a 23. septembra 2016 v hoteli Doubletree by Hilton, v centre Košíc, so začiatkom o 09:00 hodine. Vzdelávacieho podujatia, ktorého odborným garantom je MUDr. Peter Lengyel PhD., prednosta Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca, sa zúčastnia významné autority zo Slovenska, Českej republiky, Poľska aj Maďarska.

Celý článok


Nemocnica Košice–Šaca zaviedla ako jediná na Slovensku preventívny program na odhalenie rizika náhlej srdcovej smrti v športovej medicíne

6.9.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, obohatila program preventívnych prehliadok pre rekreačných, ale aj profesionálnych športovcov o vyšetrenie rizika náhlej srdcovej smrti. Stala sa tak jediným zdravotníckym zariadením na Slovensku, ktoré v súčasnosti toto vyšetrenie ponúka. Od začiatku augusta 2016 vyšetrenie náhlej srdcovej smrti absolvovali desiatky športovcov rôznych športových klubov, ako napríklad basketbalistky Good Angels Košice, hokejisti HC Košice či basketbalisti KB Košice, ktoré plne využívajú služby nemocnice v oblasti prevencie či následnej liečby. Program preventívnych prehliadok pre rekreačných, ale aj profesionálnych športovcov prebieha pod dohľadom celého tímu skúsených lekárov z oblasti ortopédie, telovýchovného lekárstva, kardiológie či internistov.

Celý článok


Detský rehabilitačný tábor pre deti po termickom úraze opäť na Šírave

25.7.2016

Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie, Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, tento rok opäť zorganizovala tábor pre deti po termickom úraze. Šesťdňový rehabilitačný pobyt, ktorý sa uskutočnil v hoteli Granit na Medvedej hore pri Zemlínskej Šírave, v termíne 20. – 25. júna 2016, aj tentokrát prebiehal pod vedením MUDr. Sone Babjákovej, lekárky Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie za účasti sestier a najmladšej lekárky MUDr. Eszter Balogh. Tábor organizuje Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie už od roku 1994 ako posthospitalizačnú starostlivosť a podporu pre deti z celého Slovenska, ktoré v minulosti utrpeli viac alebo menej závažný termický úraz, následkom ktorého im na tele aj na duši zostali mnohopočetné jazvy.

Celý článok


V pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca sa rodí čoraz viac detí

14.7.2016

V pôrodnici Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnici, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa rodí čoraz viac detičiek. Presne 944 novorodencom, medzi ktorými bolo celkom 469 chlapčekov a 475 dievčatiek pomohli na svet zdravotníci v Šaci od začiatku roka 2016. Podľa tohtoročnej štatistiky sa tu narodilo už o 40 bábätiek viac ako v minulom roku za rovnaké obdobie. Najplodnejším mesiacom bol február, kedy na svet priviedlo svojho potomka až 172 mamičiek, čo je v porovnaní s minulým rokom o 30 detí viac.

Celý článok


Lekári z Nemocnice Košice-Šaca ošetrovali Sparťanov

11.7.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, participovala na sobotňajšom športovom podujatí SPARTAN RACE v centre Košíc. Zraneným pretekárom pomáhal 12 členný tím lekárov, sestier a záchranárov, ktorí ošetrili 47 účastníkov preteku.

Celý článok


Medzinárodná futbalová federácia FIFA udelila Nemocnici Košice-Šaca prestížny titul FIFA Medical Centre of Excellence

1.7.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, získala prestížny titul FIFA Medical Centre of Excellence. Rozhodnutie o jeho udelení je v rukách medzinárodnej futbalovej federácie FIFA a udeľuje sa iba najlepším pracoviskám sveta. Na Slovensku sa Nemocnica Košice-Šaca týmto ocenením dostáva do spoločnosti najprestížnejších svetových športovo-medicínskych centier. Slávnostná inaugurácia FIFA Medical Centre of Excellence Nemocnice Košice-Šaca sa uskutočnila dnes, 1. júla 2016 v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Oceliarska kvapka krvi na ploche STEEL ARÉNY priniesla 12 litrov krvi

28.6.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, a HC Košice sa aj tento rok spojili pre dobrú vec a zorganizovali druhý ročník Oceliarskej kvapky krvi. Darovať krv priamo na plochu STEEL ARÉNY, prišli dvanásti hráči, hokejoví fanúšikovia aj zamestnanci HC Košice. Dobrovoľní darcovia tak odovzdali viac ako dvanásť litrov krvi.

Celý článok


Hokejisti HC Košice darujú krv priamo v Steel aréne, pridať sa môžu aj fanúšikovia

14.6.2016

Svetový deň darcov krvi sa pripomína od roku 2004 a patrí mu 14. jún. Hokejisti HC Košice si ho spolu s Hematologicko-transfúznym oddelením Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, pripomenú v utorok 28. júna 2016 v čase od 9.00 do 12.00 priamo na hokejovej ploche Steel arény dobrovoľným darovaním krvi. Už tradične sa stanú nielen hokejovým vzorom, ale aj záchrancami životov. Tentoraz sa k nim budú môcť pridať aj všetci fanúšikovia a široká verejnosť.

Celý článok


Barokomora v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica hostila potápačov, ktorí si vyskúšali ponor „nasucho“

1.6.2016

Šiesty ročník ECO akcie Čistenie Bukovca, ktorú každoročne organizuje POTÁPAČské centrum CMAS Košice bol opäť spojený s návštevou hyperbarickej komory na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica.

Celý článok


V Nemocnici Košice- Šaca liečia bolesti chrbta a pohybového aparátu unikátnou terapiou

31.5.2016

Klinika liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, ako jediné pracovisko na východnom Slovensku, ponúka pacientom unikátnu nukleárnu magnetickú rezonančnú terapiu (NMR-T) prístrojom MBST®KernSpin OPENSYSTEM, zameranú na liečenie degeneratívnych ochorení chrbtice a pohybového aparátu.

Celý článok


Ocenenie BIELE SRDCE získali v Nemocnici Košice-Šaca až štyri sestry

23.5.2016

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III si aj tento rok uctila neľahkú prácu sestier Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, ocenením BIELE SRDCE, ktoré vyjadruje charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. Na regionálnej úrovni boli v piatok, 20.5.2016, za rozvoj na úseku ošetrovateľstva ocenené Mgr. Monika Sitárová, Timea Danielová, Anna Výrostková a Emília Homoľová.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca uviedla do prevádzky pracovisko magnetickej rezonancie s unikátnym otvoreným magnetom a novo vybudovanú Výdajňu zdravotníckych potrieb

23.5.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, otvorila dnes, 23. mája 2016, pre pacientov nové pracovisko magnetickej rezonancie (MRI) s unikátnym otvoreným magnetom, jediným svojho druhu na Slovensku. Celková výška investície na projekt pod názvom "Kompletizácia ambulantných röntgenologických vyšetrení zriadením pracoviska MR" predstavuje sumu 1.983.422 Eur. V rámci operačného programu Zdravotníctvo, spolufinancovaného fondom ERDF (Európsky fond regionálneho rozvoja) nemocnica získala, z prostriedkov Európskej únie a štátneho rozpočtu, nenávratný finančný príspevok vo výške 1.422.834 Eur. V rámci otvorenia MR bola do prevádzky slávnostne uvedená aj nová Výdajňa zdravotníckych potrieb, ktorá sa nachádza v priestoroch nemocnice.

Celý článok


Do Hutníckej kvapky krvi sa zapojilo 89 dobrovoľných darcov

13.5.2016

Zamestnanci Hematologicko-transfúzneho oddelenia Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, privítali v piatok, 13. mája 2016, na Poliklinike vstupného areálu U.S.Steelu, 89 dobrovoľných darcov krvi. Dobrovoľníci boli z radov zamestnancov spoločnosti U.S.STEEL, ale aj verejnosti.

Celý článok


Hutnícka kvapka krvi oslavuje 10. výročie

11.5.2016

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, pozýva v piatok, 13. mája 2016, na Polikliniku vstupného areálu U. S. Steelu dobrovoľných darcov nielen z radov zamestnancov spoločnosti U. S. Steel, ale aj verejnosti. Akcia Hutnícka kvapka krvi, ktorá oslávi tento rok svoje okrúhle 10. výročie, už tradične otvorí Dni dobrovoľníkov, ktoré sa uskutočnia 13. - 14. mája 2016.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca participovala na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom Kulturparku

9.5.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa počas uplynulého víkendu zúčastnila na podujatí SPORT&FAMILY DAY v košickom KULTURPARKU v rámci projektu Košice Európske mesto športu. Nemocnica zabezpečila zdravotnícku pomoc počas bohatého programu určenému rodinám s deťmi, ktorého súčasťou bola v druhý májový víkend už tradične oslava Dňa matiek.

Celý článok


Kolektív Chirurgickej kliniky UPJŠ LF a Nemocnice Košice-Šaca bol ocenený primátorom mesta Košice

9.5.2016

Prednosta Chirurgickej kliniky Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, v Nemocnici Košice-Šaca a.s., MUDr. Andrej Vrzgula, PhD. v sobotu, 7. mája 2016, prebral Ocenenie primátora mesta Košice. Cenu udelil primátor mesta Košice MUDr. Richard Raši celému kolektívu lekárov a sestier Chirurgickej kliniky UPJŠ LF, pod vedením MUDr. Andreja Vrzgulu, PhD., za prínos v rozvoji miniinvazívnej chirurgie na Slovensku, za aktivity vo výučbovej, prednáškovej, publikačnej činnosti. Ďalej za pracovné aktivity, výsledky práce a vzdelávacie aktivity lekárov a sestier, za aktívnu spoluprácu s inými odbornými ustanovizňami, organizáciami, vzdelávacími inštitúciami, a za skvalitňovanie zdravotnej starostlivosti v odbore chirurgia nielen pre obyvateľov mesta Košíc a východného Slovenska, ale i celého Slovenska.

Celý článok


Nové AGEL AMBULANCIE v priestoroch Cassovar Business Center sú od dnes v plnej prevádzke

2.5.2016

V priestoroch nových moderných AGEL ambulancií na 1. poschodí obchodného centra Cassovar Business Center, na Žriedlovej 11, Košice, môžete od dnes, 2. mája 2016, vyhľadať pomoc všeobecného lekára, stomatológa, diabetológa, gynekológa, internistu, neurológa, chirurga či urológa. Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa kvalitou svojich služieb presunula bližšie k Vám, svojim pacientom, do centra mesta. Celková investícia do nových ambulancií, optiky a lekárne stála nemocnicu necelých 500 tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca participovala na podujatí TVRĎÁK 2016

2.5.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa v sobotu, 30. apríla 2016, zúčastnila na podujatí TVRĎÁK 2016 v rámci projektu Košice Európske mesto športu. Nemocnica vyslala na akciu dvoch záchranárov, ktorí spolupracovali s dobrovoľníkmi na trati a zamestnankyňu diagnostického centra, ktorá merala súťažiacim tlak a množstvo tuku v tele. Tento rok sa zúčastnilo viac než 800 „tvrďákov“, ktorí si otestovali svoju vytrvalosť, silu a trpezlivosť.

Celý článok


Viac než 250 odborníkov sa zíde na XIV. KOŠICKÝCH VERTEBROLOGICKÝCH DŇOCH

12.4.2016

Už po štrnástykrát usporiada Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, a Klinika liečebnej rehabilitácie prestížnu celoslovenskú konferenciu špičkových osobností z rôznych zdravotníckych oblastí s medzinárodnou účasťou. Tento rok sa očakáva účasť viac než 250 lekárov, ktorí sa budú vzájomne inšpirovať pri hľadaní a získavaní skúseností z praxe. Konferencia „XIV. KOŠICKÉ VETEBROLOGICKÉ DNI“ sa uskutoční 14. až 16. apríla 2016 v priestoroch Technickej univerzity Košice, so začiatkom o 9.30 hodine. Vzdelávacieho podujatia, ktorého odborným garantom je prednosta Kliniky liečebnej rehabilitácie MUDr. Ľudovít Želinský, PhD., sa zúčastnia okrem významných slovenských autorít aj účastníci zo zahraničia.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca bude so svojimi kvalitnými službami „Bližšie k Vám“

7.4.2016

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa kvalitou svojich služieb presúva Bližšie k Vám, svojim pacientom. Slávnostné otvorenie nových AGEL Ambulancií, AGEL Lekárne a AGEL Optiky Nemocnice Košice-Šaca sa uskutočnilo dnes, 7. apríla 2016, za účasti vedenia Nemocnice Košice-Šaca a vedenia spoločnosti AGEL. Nové AGEL Ambulancie otvorila nemocnica pre verejnosť v centre mesta Košice v priestoroch Cassovar Business Centra, Žriedlová č. 11, 1. poschodie. AGEL Lekáreň a AGEL Optika sa nachádzajú na prízemí centra. Celková investícia do nových ambulancií, optiky a lekárne stála nemocnicu necelých 500 tisíc eur.

Celý článok


Nemocnica Košice-Šaca bola obdarovaná Valentínskymi pohľadnicami s venovaním a poďakovaním od darcov krvi

5.4.2016

Riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, MUDr. Ján Slávik, MBA v týchto dňoch prijal z rúk riaditeľky ÚzS SČK Košice-mesto MVDr. Lucie Cangárovej zbierku 150 Valentínskych pohľadníc. Sú na nich venovania od darcov krvi, ktorí darovali krv, zachraňujú tak život a zdravie našim pacientom.

Celý článok


Novým riaditeľom Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica je MUDr. Ján Slávik, MBA

3.3.2016

Nemocnica Košice-Šaca, ktorú od novembra minulého roka manažérsky riadi spoločnosť AGEL, má od 1. marca 2016 nového riaditeľa. Stal sa ním MUDr. Ján Slávik, MBA, ktorý doposiaľ zastával funkciu medicínskeho riaditeľa nemocnice. Nahradil vo funkcii Ing. Michala Pišoju, ktorý riadil nemocnicu od decembra 2014, a ktorý aj naďalej ostáva v jej vedení ako podpredseda predstavenstva.

Celý článok


V Šaci opäť zaostríme na glaukóm - zelený zákal

1.3.2016

Po roku majú naši pacienti a návštevníci opäť možnosť nechať si vyšetriť zrak, aby zistili, či sa u nich prejavuje glaukóm, teda zelený zákal. V utorok 8. marca v čase od 8.00 – 13.00 hod. si môžu nechať odmerať očný tlak a zanalyzovať očný nerv priamo v priestoroch recepcie v Nemocnici Košice-Šaca, ktorú manažérsky riadi spoločnosť AGEL. Nemocnica sa tým zapojí do celosvetovej kampane Svetový týždeň glaukómu, ktorý vyhlásila Svetová glaukómová asociácia (WGA).

Celý článok


K Valentínskej kvapke krvi v Šaci sa pridajú aj študenti

11.2.2016

Nemocnica Košice-Šaca 1. súkromná nemocnica, ktorú manažérsky riadi skupina AGEL, sa tento rok opäť zapojí do Valentínskej kvapky krvi, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž (SČK). Tohtoročná kampaň SČK s mottom „Príďte sa rozdať pre druhých“ bude trvať päť týždňov, až do 11.3.2016. Transfuziologické pracovisko - Hematologicko-transfuziologické oddelenie (HTO) v Šaci, kde sa odbery realizujú, sa nachádza vo Vstupnom areály U. S. Steel. Nielen v rámci kampane, ale prakticky kedykoľvek môžete darovať krv počas pondelka, stredy až piatka od 6:30 do 12.30 hodiny.

Celý článok