Deň otvorených dverí prilákal do nemocnice v Šaci 700 návštevníkov

10.9.2019

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, pripravila už III. ročník obľúbeného podujatia Deň otvorených dverí. V sobotu, 7. septembra, ponúkla zamestnancom a ich rodinám, ale aj širokej verejnosti kardiologické, očné a kožné vyšetrenia zdarma, ukázala budúcim mamičkám a oteckom zrekonštruované priestory pôrodnice a šestonedelia, hyperbarickú komoru a moderné pracovisko magnetickej rezonancie. Deti si prišli na svoje vďaka športovo-zábavným aktivitám v nemocničnom parku. Program spestrili partneri podujatia, ktorí prispeli vlastnou ponukou rôznych aktivít.

Po tretíkrát pozvalo vedenie nemocnice v Šaci všetkých zdravotníkov, ich deti, vnúčatá, priateľov, svojich pacientov a klientov či fanúšikov na celé sobotňajšie dopoludnie do priestorov nemocnice. Tí prišli naozaj v obrovskom množstve. Nemocničnú bránu prekročilo 700 detí a dospelých návštevníkov.

Dvere do ambulancií otvorila Interná klinika a záujemcom vyšetrili činnosť srdca natočením EKG, očná ambulancia v Diagnostickom centre vyšetrovala vnútroočný tlak ako prevenciu zeleného zákalu, odborníčka z Estetique centra kontrolovala dermatoskopom problematické znamienka. Špeciálne vyšetrenie ponúkol partner podujatia Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska až sto devätnástim deťom, ktorým urobili preventívne merania zrakových parametrov. Osemnásť percent vyšetrených detí dostalo odporúčanie na ďalšie očné vyšetrenie u oftalmológa. Celkovo vyšetrili zdravotníci počas Dňa otvorených dverí viac ako 260 návštevníkov.

Okrem vyšetrení si mohli záujemcovia prehliadnuť vybrané priestory nemocnice. Najväčší záujem bol o prehliadku kompletne zrekonštruovaných priestorov pôrodnice a šestonedelia, kde sme pozvali najmä budúce mamičky a oteckov. Hyperbarická komora okrem výkladu a prehliadky ponúkla aj tzv. ponor nasucho. Záujemcovia si mohli vyskúšať, aké to je podstúpiť liečbu oxygenoterapiou. Novinkou tohto ročníka bolo hlasovanie širokej verejnosti na sociálnych sieťach, ktoré z pracovísk by chceli v rámci Dňa otvorených dverí vidieť. Vyhralo pracovisko magnetickej rezonancie s jedinečným otvoreným magnetom, vďaka ktorému môžeme na Klinike rádiológie vyšetrovať aj klaustrofobikov či ľudí s morbídnou obezitou.

V nemocničnom parku si na svoje prišli najmä deti vďaka dlhoročnému partnerovi nemocnice Tomášovi Gállovi a jeho Active life tímu. Tí pripravili pre deti atrakcie ako skákací hrad, obrovské nafukovacie bludisko, astro show, lukostreľbu či maľovanie na tvár. Obrovskú radosť mali deti vďaka poníkom z Hippocentra v Šaci a vďaka priateľom hasičom z HS Šaca, ktorí predviedli hasenie požiaru a sprístupnili deťom hasičské auto na prehliadku.

III. ročník Dňa otvorených dverí spestril program zdravotnej poisťovne Union a Dôvera, ktoré vo svojich stánkoch pripravili rôzne diagnostické merania, ako cholesterol, hemoglobín, kyselina močová, glukóza, krvný tlak, vyšetrenie pulzným oxymetrom, meranie kvantovým rezonančným magnetickým analyzátorom, BMI, meranie telesného a viscerálneho tuku. Dámy sa mohli zastaviť v stánku Oriflame, kde im poradili, ako sa správne starať o svoj typ pleti alebo ako si jednoducho a rýchlo urobiť denný makeup.

Sobota patrila v Nemocnica Košice-Šaca všetkým, ktorí chceli vidieť a zažiť nemocnicu z iného pohľadu ako z nemocničného lôžka. Nechali sme návštevníkov nazrieť do našich ambulancií a pracovísk, kde by sa za bežných okolností nedostali a vidieť ju z pohľadu zdravotníkov. Zdravotníkom a ich rodinám sme zas ponúkli možnosť stráviť čas plný zábavy a športu v našom parku a zažiť tak nemocnicu z pohľadu návštevníka. Už teraz sa tešíme na ďalší, IV. ročník Dňa otvorených dverí v Nemocnici Košice-Šaca.