Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

V Nemocnici Košice-Šaca zomrela pacientka na chrípku

28.2.2019

V Nemocnici Košice-Šaca zomrela šesťdesiat dva ročná žena na chrípku. Potvrdila to patologicko-anatomická pitva.

Šesťdesiat dva ročná žena bola hospitalizovaná na Internej klinike Nemocnice v Šaci. „Pacientka mala ťažkosti s dýchaním trvajúce niekoľko dní, vysoké horúčky pohybujúce sa okolo 39 stupňov, dusivý kašeľ, sťažovala si na slabosť a únavu, “ povedal MUDr. Ivan Skalina, primár Internej kliniky Nemocnice Košice-Šaca. „Vstupná snímka hrudníka bola bez patologického nálezu. S odstupom piatich dní, na základe zhoršujúcich sa respiračných ťažkostí a to aj napriek navýšenej antibiotickej liečbe, sme röntgen zopakovali a ten ukázal už prítomné známky obojstranného zápalu pľúc. Pre zhoršujúci sa klinický a laboratórny nález bola opakovane menená a cielene potencovaná antibiotická terapia. Napriek tomu sa zdravotný stav pacientky nelepšil, ale naopak dochádzalo k rýchlej progresii, ktorá vyústila k úmrtiu. Na základe rýchleho zhoršovania klinického stavu pacientky bez reakcie na potencovanú liečbu, bola indikovaná patologicko-anatomická pitva s neskorším potvrdením vírusu chrípky.“

Tento rok zaznamenávame pomerne silnú epidémiu respiračných ochorení, ktoré si vyžadujú predĺženú dobu liečenia. To znamená, že nestačí týždňová terapia v domácich podmienkach, ale prípady oveľa častejšie končia hospitalizáciou na akútnych nemocničných lôžkach. Chorobu netreba podceňovať.

V dôsledku zvýšeného výskytu chrípky v nemocnici stále platí zákaz návštev.

Späť