Situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa naďalej zlepšuje. Zdravotnícke zariadenie postupne navyšuje operatívu.

24.5.2021

Pacientov s ochorením COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej ubúda. Zdravotnícke zariadenie aktuálne eviduje jediného suspektného pacienta. Zlepšujúca sa epidemiologická situácia umožňuje realizovať viac operačných výkonov.

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca k dnešnému dňu nie sú hospitalizovaní žiadni pacienti vyžadujúci podporu umelej pľúcnej ventilácie ani kyslíkovú liečbu. V súvislosti s diagnózou COVID-19 je aktuálne hospitalizovaný 1 suspektný pacient. Zdravotnícke zariadenie eviduje 1 zamestnanca s potvrdeným ochorením, neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 43 pracovníkov. Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 287 PCR testov, z toho 2 pozitívne a 437 antigénových testov, ktoré potvrdili pozitivitu v 1 prípade.

Vzhľadom na zlepšujúcu sa epidemiologickú situáciu nemocnica navyšuje operatívu. V uplynulom týždni bolo v zdravotníckom zariadení vykonaných 270 operačných výkonov.

V očkovacom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel bolo k dnešnému dňu podaných už 13 536 očkovacích dávok. Kapacita vakcinačného centra je 320 očkovancov denne. Aktuálne sa vakcínou od spoločnosti Pfizer môžu očkovať osoby vo veku od 16 rokov.

Ak má verejnosť záujem o vakcináciu proti COVID-19 a záujemcovia súčasne spĺňajú vekové kritériá, je potrebné sa zaregistrovať prostredníctvom webového formulára Národného centra zdravotníckych informácií uverejnenom na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Vakcinácia v očkovacom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U. S. Steel je realizovaná látkou od konzorcia Pfizer/BioNTech každý pracovný deň, v čase od 8.00 – 15.00 hod. Dokumenty, ktoré je potrebné vyplniť pri očkovaní, sú zverejnené na stránke nemocnicakosicesaca.agel.sk.