Odsúdení ušili pre potreby našej nemocnice už 400 bavlnených rúšok

26.3.2020

Spolupráca Nemocnice Košice-Šaca a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia v mestskej časti Košice-Šaca funguje dlhé roky. Odsúdení v rôznych obdobiach počas roka pomáhajú s prácami v areáli nemocnice, ako je kosenie trávy v nemocničnom parku či čistenie vonkajších plôch v okolí jednotlivých budov. V týchto dňoch by sme ich, za normálnych okolností, mohli stretnúť v nemocničnom parku, kde by prebiehali jarné práce. Koronavírus ovplyvnil aj túto spoluprácu. „Vzhľadom na prvotné prepuknutie ochorenia COVID-19 boli prijaté osobitné opatrenia na všetkých pracoviskách, kde vykonávajú akúkoľvek pracovnú činnosť obvinení a odsúdení. Prijaté opatrenia súvisia a nadväzujú na vývoj šírenia ochorenia. Dočasne bolo pozastavené vykonávanie prác na niektorých vonkajších pracoviskách z objektívnych dôvodov, a to najmä z dôvodov zabezpečenia ich ochrany, aby sme v maximálnej miere eliminovali riziko ich nakazenia vírusom. O pozastavení a opätovnom spustení pracovných činností na vonkajších pracoviskách sa rozhoduje individuálne, a to vzhľadom na typ pracoviska a prípadnú možnosť ohrozenia vírusovým ochorením,“ uviedla kpt. Mgr. Monika Kacvinská, hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže. Preto v týchto dňoch odsúdení šijú bavlnené rúška. „Doposiaľ nám Ústav na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia v mestskej časti Košice-Šaca dodal 400 ks rúšok, ktoré sú distribuované aj medzi našich zamestnancov na rôznych úsekoch. Táto forma spolupráce nás veľmi teší aj vzhľadom na fakt, že jednorazové ochranné tvárové masky sa v tomto období v nemocnici spotrebúvajú v oveľa väčších množstvách ako zvyčajne,“ uviedol riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.