Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

O nemocnici

Novorodenci a seniori hospitalizovaní v Nemocnici AGEL Košice-Šaca dostali milé darčeky

6.8.2021

Vďaka záľube a šikovnosti rozdáva radosť. Spokojná pacientka Žaneta venovala Nemocnici AGEL Košice-Šaca veľkú krabicu plnú háčkovaných chobotničiek, ktoré budú spríjemňovať pobyt v zdravotníckom zariadení nielen novorodencom, ale aj seniorom.

„Moje prvé chobotničky som uháčkovala už asi pred 5. rokmi, na výzvu jednej panej na sociálnych sieťach. Najprv som si myslela, že prvých 20 kusov do Spišskej Novej Vsi bude pre mňa jednorazová záležitosť, no pri pohľade na fotografie, ktoré mi poslali ako poďakovanie za chobotnice, som vedela, že pre mňa tak jednoduchá vec znamená pre bábätká ich celý svet. Niektoré z detičiek neboli väčšie ako dlaň, ležali v inkubátoroch plných hadičiek, kde ich telíčka ochraňovali len chápadlá týchto chobotníc. Vraj im pripomínajú pupočnú šnúru a pomáha im to cítiť sa pokojnejšie a vplýva to aj na ich dych, tlkot srdiečka a celkovo lepší zdravotný stav. Nedalo sa mi nepokračovať v tom,“ priblížila pani Žaneta, ktorá zorganizovala zbierku na materiál (100 % bavlna a duté vlákno). Do háčkovania zapojila aj zvyšok rodiny, študentov a okolie, vďaka čomu sa im podarilo odovzdať už stovky chobotníc.

„Zastavil ma až môj zdravotný problém s ramenom. A keďže práve v Nemocnici AGEL Košice-Šaca mi na ortopedickom oddelení pod vedením p. MUDr. Mgr. Maroša Vargu, MHA rameno zoperovali, následne na rehabilitačnom oddelení, mimochodom, tiež skvelí ľudia, mi pomohli znova ruku rozhýbať. Rozhodla som sa z veľkej vďaky tentokrát obdarovať zopár chobotničkami aj Nemocnicu AGEL Košice-Šaca. Aj keď sa tieto chobotnice dávajú najmä nedonoseným detičkám a novorodencom, máme skvelé ohlasy na ich používanie aj pre dospelých a starých ľudí. Ťažko chorým a ležiacim pacientom táto chobotnica zase, pravdepodobne, pripomína stisk ruky, pôsobí na nich relaxačne, a preto sú pokojnejší a častokrát, pri podávaní infúzií, im miesto priväzovania rúk, aby si tieto hadičky nevyťahovali, stačí obyčajná chobotnička v dlani,“ vysvetľovala spokojná pacientka. „Týmto darom sa chcem aj takto verejne ešte raz poďakovať MUDr. Mgr. Marošovi Vargovi, MHA za jeho ochotu, ľudský prístup a profesionalitu. Vďaka nemu, celému personálu a nemocnici budem môcť aspoň čiastočne pokračovať vo svojich zásluhách,“ uviedla na záver pani Žaneta.

„Chobotničky nás aj detičky veľmi potešili. Sú krásne, farebné, stimulujú zmysly a bábätkám pripomínajú pupočnú šnúru. Ďakujeme veľmi pekne,“ reagovala primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Slávka Virágová, PhD. Rovnako urobili darčeky radosť aj na Oddelení dlhodobo chorých.

Späť