Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala stovky plienok

18.9.2020

Aj napriek tomu, že je tento rok kvôli pandemickej situácii náročnejší a hektickejší, sú ľudia a občianske združenia ochotní si pomáhať. Dôkazom toho je dar od Nadácie Križovatka, ktorá nezištne venovala Nemocnici AGEL Košice-Šaca takmer 370 plienok.

Plienky Pampers od nadácie putovali priamo na oddelenie, kde sú tí najmenší pacienti. Dodané boli plienky dvoch veľkostí, od 1-2,5 kilogramu a od 2-5 kilogramov. Vedenie nemocnice aj personál novorodeneckého oddelenia tento dar veľmi oceňujú. „Ďakujeme Nadácii Križovatka za krásny a praktický dar, ktorý nám urobil veľkú radosť. Na našom Novorodeneckom oddelení sa plienky vždy zídu, takže si to naozaj vážime," povedala primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Slávka Virágová, PhD., ktorá dodala, že za rok 2020 sa u nás zatiaľ narodilo 1308 detičiek.