Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Lekársky tím Nemocnice AGEL Košice-Šaca posilnili špecialisti s dlhoročnými skúsenosťami zo zahraničných kliník

11.2.2022

Začiatkom roka sa rodina zdravotníkov Nemocnice AGEL Košice-Šaca rozšírila o ďalšie posily. Z nových kolegýň sa potešili na Klinike liečebnej rehabilitácie a očnom oddelení, kam smerovali kroky skúsených lekárok s dlhoročnou praxou v zahraničí.

Tím zdravotníkov Nemocnice AGEL Košice-Šaca sa začiatkom roka rozšíril o nové posily. Kolektív lekárov z Kliniky liečebnej rehabilitácie doplnila MUDr. Katarína Savincová, ktorá sa na Slovensko vrátila po dlhoročnom pôsobení v zahraničí. Viac ako 10 rokov pracovala na rôznych klinikách v Nemecku, kde sa špecializovala v oblasti fyzikálnej a rehabilitačnej medicíny. Posledné obdobie pôsobila v Lipsku, kozmopolitnom meste plnom kultúry a športu, preto časť jej pacientov tvorili práve aktívni, profesionálni športovci. Venovala som sa prevencii, liečbe muskuloskeletálnych ochorení, rehabilitácii pooperačných stavov či už ortopedických, neurochirurgických alebo traumatologickýchLekár odboru fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia (FBLR) sa orientuje aj na prevenciu a to je niečo, čo ma vždy lákalo. Mojou snahou je nielen zdravotný stav zlepšiť, poprípade vyliečiť, ale aj problémom predchádzať. Cieleným cvičením, správnym rehabilitačným plánom a vyváženým spôsobom života vieme zmierniť či spomaliť priebeh ochorenia alebo zabrániť vzniku choroby,“ uvádza lekárka so špecializáciou na pohybový aparát a dodáva: „Keď vidím spokojných pacientov a viem, že sa im uľavilo od bolesti alebo si zlepšili svoju kondíciu, pohyblivosť, sú sebestačnejší v domácnosti a zvládnu lepšie pracovnú zaťaž, tak sa teším s nimi a viem, že táto práca ma zmysel, hovorí MUDr. Katarína Savincová. 

Rozhodnutie o tom,  kam povedú jej kroky po návrate na Slovensko ovplyvnil fakt, že šačianska nemocnica bola podľa nej známa ako špičkové pracovisko s kvalitnou zdravotnou starostlivosťou už počas jej štúdia medicíny. S akými očakávaniami prichádza na Kliniku liečebnej rehabilitácie? Dúfam, že zúročím a zároveň si rozšírim svoje vedomosti, skúsenosti a zručnosti nadobudnuté v Nemecku v prospech našich pacientov. Slovenskí lekári sú v zahraničí žiadaní a rehabilitačná medicína je na Slovensku na vysokej úrovni, preto sa teším na vzájomnú spoluprácu s kolegami na pracovisku aj na interdisciplinárnej úrovni v rámci nemocnice,“ prezrádza doktorka Savincová, ktorá vo voľnom čase rada číta, obľubuje nordic walking, dlhé prechádzky a dobrú kávu. Napriek dlhoročnému pobytu v zahraničí je vernou propagátorkou Slovenska. Jej bývalí nemeckí kolegovia a známi preto vedia, ako chutí korbáčik, čo sú to halušky, a že Slovensko nekončí Tatrami.

Ďalšou posilou prichádzajúcou zo zahraničia je oftalmologička MUDr. Marianna Bradová, ktorá v januári rozšírila tím kolegov očného oddelenia. Po štúdiu medicíny na 1. lekárskej fakulte UK v Prahe začala pracovať v Nemecku, kde pôsobila v nemocnici Katharinenhospital v Stuttgarte a na očnej klinike v Esslingene. V zahraničí okrem atestácie absolvovala medzinárodnú oftalmologickú skúšku a získala titul FEBO, udeľovaný Európskou radou oftalmológie. „Očakávam, že na novom pracovisku prehĺbim svoje teoretické znalosti klinickou praxou a operatívou. Hlavným dôvodom, prečo som sa rozhodla pre  Nemocnicu AGEL Košice-Šaca, je vynikajúci pán primár MUDr. Bohuslav Augustínsky, výborný oftalmochirurg, ktorý má navyše príjemný prejav a ľudský prístup,“ prezradila dôvod svojho rozhodnutia ukončiť pôsobenie v zahraničí a vrátiť sa do rodných Košíc doktorka Bradová. Po prvom mesiaci v nemocnici môžem povedať, že mám veľmi milých a kompetentných kolegov,“ dodala oftalmologička milujúca horskú turistiku, crossfit a dobrú kávu. 

Späť