Epidemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je naďalej priaznivá

18.1.2022

Počet hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca opakovane klesá. Očakáva sa, že ide o prechodné zlepšenie situácie pred nárastom prípadov súvisiacich s mutáciou Omikron. Všetky zavedené epidemické opatrenia preto naďalej zostávajú v platnosti.

Momentálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 6 COVID-19 pozitívnym pacientom, pričom ani jeden z nich aktuálne nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie. Dvaja pacienti sú zaočkovaní, štyria nie sú. Čo sa týka pozitívnych testov vo všeobecnosti, pribúdajú počty pacientov s mutáciou Omikron. Príznaky sú však iné, ako pri Delte, v najväčšej miere má zastúpenie potenie, najmä v noci, a vypadávanie vlasov,“ uviedol námestník Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Mgr. Maroš Varga, MHA. V tejto súvislosti pripomenul, že najúčinnejšiu ochranu voči ochoreniu poskytuje očkovanie.

Z uvedeného dôvodu Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca s účinnosťou od 10. 1. 2022 rozšírilo kapacity očkovacích dní. V priebehu mesiaca január majú záujemcovia možnosť využiť na očkovanie až štyri dni v týždni. Vakcinácia prebieha v pondelky, utorky, štvrtky a piatky, v čase od 7:00 – 14:30 hod. v priestoroch Polikliniky  VA U. S. Steel Košice. Realizovaná je očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Parkovanie pre návštevníkov Vakcinačného centra je zabezpečené.

Aktuálne informácie

Vzhľadom na rýchlo sa meniacu epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované. Na https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/ sú uvedené taktiež aj pokyny k očkovaniu či testovaniu.