Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Nemocnica AGEL Košice-Šaca po piatykrát s titulom Nemocnica roka. V rebríčku uspeli aj ďalšie nemocnice siete AGEL

4.12.2023

Nemocnica AGEL Košice-Šaca opätovne dosiahla obrovský úspech. Podľa hodnotenia Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) sa stala Nemocnicou roka 2023 v kategórii všeobecných nemocníc. Potvrdila tým titul, ktorý získala aj v predchádzajúcich štyroch rokoch.

Šačianske zdravotnícke zariadenie sa opakovane umiestnilo na prvom mieste v rebríčku nemocníc, ktoré boli zaradené do hodnotenia vybraných ukazovateľov kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačných skúseností lekárov, náročnosti diagnóz, spokojnosti pacientov, hospodárenia a transparentnosti. „Nemocnicou roka 2023 v kategórii všeobecných nemocníc sa stala Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s., čo znamená, že už triumfuje päť rokov v rade. Nemocnica skupiny AGEL v Košiciach-Šaci dominuje pri porovnaní s ostatnými všeobecnými nemocnicami v ukazovateľoch operačných skúseností zdravotníckeho personálu, náročnosti liečených diagnóz a spokojnosti pacientov. Nadpriemerné bodové hodnoty dosahuje aj pri hospodárení a kvalite,“ píše sa v tlačovej správe Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy. Nemocnica má ambíciu a záväzok posilniť aj slabšie hodnotené indikátory kvality, ako napr. reoperovanosť či čakanie záchraniek na urgente.

„V poradí už piaty titul Nemocnica roka v kategórii všeobecných nemocníc prijímame s obrovskou vďakou, pokorou a zodpovednosťou. To, že sa nám podarilo získať prvenstvo v rokoch 2019, 2020, 2021, 2022 a čelnú pozíciu sme udržali aj v roku 2023, je zásluhou všetkých. Som presvedčený, že za týmto výsledkom je vytrvalá práca celého kolektívu. Úspech veľkej inštitúcie totiž záleží od každodenných drobných činností jednotlivcov, ich zodpovednosti a precíznosti, s ktorou k svojej práci pristupujú a nepoľavujú ani v krízových situáciách. Moje uznanie a úprimné poďakovanie patrí každému jednému lekárovi, sestre, sanitárovi, pomocnému personálu a rovnako tak všetkým nezdravotníckym zamestnancom, ktorí sa o tento veľký úspech spoločne pričinili. Rovnako tak by som sa chcel poďakovať aj vedeniu Skupiny AGEL za podporu a rozvoj nášho zdravotníckeho zariadenia. Ocenenie je pre nás obrovskou motiváciou, aby sme plnili naše poslanie  a pomáhali pacientom, ktorí sa na nás s dôverou obracajú, aj naďalej na 100 percent," vyjadril sa generálny riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA. 

Nemocnica AGEL Košice-Šaca poskytuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť cca 150 000 obyvateľov – U. S. Steel Košice, s.r.o., Moldava n/B., časť okresu Košice II. Pre Žilinský, Banskobystrický, Prešovský a Košický kraj poskytuje v odbore popálenín a rekonštrukčnej chirurgie zdravotnú starostlivosť Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie a tkanivová banka. V rámci slobodnej voľby lekára je nemocnica otvorená aj pre pacientov z iných regiónov, ktorí vo veľkej miere vďaka dobrému menu nemocnice túto možnosť aj využívajú.

V rámci hodnotenia v kategórií všeobecných nemocníc si oproti minulému roku polepšila aj Nemocnica AGEL Levice, ktorá obsadila 12 priečku, pričom minulý rok sa umiestnila na 18. mieste. Taktiež o štyri miesta vyššie hodnotenie dostala aj Nemocnica AGEL Zvolen, ktorá sa z minuloročného 22. miesta posunula na 18. priečku. V spomenutej kategórie sa hodnotili aj ďalšie nemocnice siete AGEL. Nemocnica AGEL Levoča obsadila 10. miesto, Nemocnica AGEL Komárno 13. miesto, Nemocnica AGEL Skalica 14. miesto a Nemocnica AGEL Žiar nad Hronom 28. miesto.

Späť