Fax: 055 / 7234 444 [email protected]

Prvodarcovia aj pravidelní dobrovoľníci darovali krv vo fitness centre

7.8.2024

Zamestnanci hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca včera vycestovali za darcami krvi do Moldavy nad Bodvou. V miestnom športovom centre uskutočnili ďalší zo série mobilných odberov, vďaka ktorému získali krv potrebnú pre liečbu pacientov.

Mobilného odberu realizovaného v spolupráci hematologicko-transfúziologického oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca a Grizzly fitness clubu v Moldave nad Bodvou sa zúčastnilo 18 dobrovoľníkov. Z nich osem darovalo krv po prvýkrát. Zdravotníkom sa podarilo odobrať osem litrov život zachraňujúcej tekutiny, ktorá pomôže pri liečbe onkologických pacientov, mamičkám pri pôrode  alebo pri iných operáciách. „V letných mesiacoch pravidelne zaznamenávame pokles darcov. Krv je však potrebná stále, preto vítame aktivity, ktoré nám pomôžu zabezpečiť dostatok tejto nenahraditeľnej tekutiny pre pacientov,“ uviedla primárka HTO oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Annamária Bratková.

Krv môže darovať každý vo veku od 18 do 60 rokov s váhou minimálne 50 kilogramov, kto nebol posledných šesť mesiacov tetovaný. Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA US Steel je darcom k dispozícii v pondelok, stredu, štvrtok a piatok v čase od 6:30 do 11:00 hod. Utorky sú vyhradené pre mobilné výjazdy. V prípade záujmu o zorganizovanie mobilného odberu krvi alebo otázok týkajúcich sa darovania je možné kontaktovať zdravotníkov na čísle 055/7234 333 alebo na adrese [email protected].