Priaznivá epidemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca pretrváva

11.1.2022

Trend klesajúceho počtu hospitalizovaných pacientov s diagnózou COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca naďalej pokračuje. Predpokladá sa, že ide o prechodné zlepšenie situácie pred očakávaným nárastom prípadov súvisiacich s mutáciou Omikron. Všetky zavedené epidemické opatrenia preto zostávajú v platnosti.

„V tejto chvíli poskytujeme zdravotnú starostlivosť 9 COVID-19 pozitívnym pacientom, pričom ani jeden z nich aktuálne nevyžaduje podporu umelej pľúcnej ventilácie alebo high-flow. Štyria pacienti sú zaočkovaní, pričom 2 z nich aj posilňujúcou treťou dávkou,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA, podľa ktorého sa začína napĺňať predpokladaný scenár nárastu pacientov s nepľúcnou formou ochorenia. Obaja plne zaočkovaní pozitívni pacienti sú hospitalizovaní z dôvodu iných diagnóz. Dá sa predpokladať, že rovnako, ako v iných krajinách, aj u nás mutácia Omikron zaplní nemocničné lôžka pacientmi, ktorí zdravotnú starostlivosť nebudú potrebovať primárne kvôli koronavírusu, avšak ich počet bude vysoký,“ dodal MUDr. Pavol Rusnák, MBA. V tejto súvislosti pripomenul, že najúčinnejšiu ochranu voči ochoreniu poskytuje očkovanie.

Aj z tohto dôvodu Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca s účinnosťou od 10. 1. 2022 rozšírilo kapacity očkovacích dní. V priebehu mesiaca január majú záujemcovia možnosť využiť na očkovanie až štyri dni v týždni. Vakcinácia prebieha v pondelky, utorky, štvrtky a piatky, v čase od 7:00 – 14:30 hod. v priestoroch Polikliniky na VA U. S. Steel Košice. Realizovaná je očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Parkovanie pre návštevníkov Vakcinačného centra je zabezpečené.

Vzhľadom na rýchlo sa meniacu epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované. Na https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/ sú uvedené taktiež aj pokyny k očkovaniu či testovaniu.