Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Budúce mamičky budú v Šaci rodiť v nadštandardných pôrodných boxoch

14.8.2018

Pôrodnica v Nemocnici Košice-Šaca, člen skupiny AGEL, spúšťa veľkú rekonštrukciu. Tá bude prebiehať v dvoch etapách a neobmedzí rodičky ani bábätká. Kompletné ukončenie rekonštrukčných prác je naplánované na druhý štvrťrok 2019. Nemocnica Košice-Šaca vyčlenila na rekonštrukciu viac ako dva milióny eur z vlastných zdrojov.

Rodičky budú mať v Šaci počas pôrodu viac súkromia. „Intimita je pre ženu pri pôrode kľúčová, rovnako ako súkromie a podpora partnera, či blízkej osoby, ktorá dopomôže navodiť budúcej mamičke psychickú pohodu. Toto všetko dokáže ženu pozitívne ovplyvniť a samotný pôrod je potom pre ňu jednoduchšie zvládnuteľný. Pri plánovaní nových pôrodných boxov sme práve súkromie a intimitu rodičiek považovali za najdôležitejšie,“ hovorí prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky MUDr. Ján Richnavský, PhD.

Budúcim mamičkám bude k dispozícii päť nových pôrodných boxov s centrálnym monitorovacím systémom. Pôrodné boxy budú vybavené vlastným hygienickým zariadením s minimalizáciou rušivých vplyvov.

Nové budú aj operačné sály. „V rámci rekonštrukcie pôrodnice budeme mať k dispozícii dve nové operačné sály. Využívať sa budú na pôrodnícke, ale aj gynekologické výkony. Nové operačné sály budú vybavené najmodernejším prístrojovým vybavením,“ dodáva riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA.

Modernizácia priestorov pôrodnice a oddelenia šestonedelia bude prebiehať v dvoch etapách, z ktorých prvá by mala byť ukončená do konca roka 2018, druhá etapa prác bude prebiehať počas druhého kvartálu roku 2019.

 

 

Späť