V rámci Valentínskej kvapky krvi prišlo darovať krv až 447 dobrovoľných darcov

17.3.2017

Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, člen skupiny AGEL, dnes, 17. marca 2017, ukončila kampaň Červeného kríža „Valentínska kvapka krvi“, ktorá trvala celý mesiac. Počas tohto obdobia sa zdravotníci z Hematologicko-transfúzneho oddelenia zúčastnili štyroch mobilných odberov na stredných a vysokých školách v Košiciach. Dobrovoľní darcovia sa podelili o viac ako 200 litrov krvi.

Valentínska kvapka krvi je kampaň, do ktorej sa Nemocnica Košice- Šaca zapája každoročne. Tento rok v rámci mobilných odberov navštívili zdravotníci hematologicko-transfúzneho oddelenia Strednú priemyselnú školu stavebnú, vysokoškolský internát Technickej univerzity na Jedlíkovej ulici, Hotelovú akadémiu a Fakultu verejnej správy UPJŠ v Košiciach, kde prišlo darovať krv 108 študentov.

Dobrovoľní darcovia mali možnosť navštíviť aj priamo priestory hematologicko-transfúzneho oddelenia na poliklinike Nemocnice Košice-Šaca, Vstupný areál U.S. Steelu, kde sa odbery vykonávajú denne v čase od 6.30 do 11.00 hod., okrem utorka, ktoré sú dňami mobilných odberov. Tu darovalo krv počas trvania kampane od 13.2. do 17.3. 2017 dokopy 339 dobrovoľných darcov, z toho 28 študentov zo strednej zdravotníckej školy na Moyzesovej ulici v Košiciach.

„V duchu sloganu kampane „Šťastie máme v krvi, prečo ho nezdieľať“ patrí vďaka všetkým, ktorí sa o svoju krv podelili a vyzdieľali ju v prospech tých, ktorí ju potrebujú. Kampaň skončila, naši zdravotníci Vás ale naďalej radi privítajú každý deň, okrem utorka, na poliklinike Nemocnice Košice-Šaca, Vstupný areál U.S. Steel Košice. Ak máte vek medzi 18 a 60 rokov, vážite aspoň 50 kg, neboli ste v posledných dvoch týždňoch chorí a v posledných 6 mesiacoch tetovaní, Vaša krv môže pomôcť zachrániť život,“ povedala primárka hematologicko-transfúzneho oddelenia MUDr. Annamária Bratková.