Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala darom monitory dychu pre bábätká

6.4.2022

Vďaka sponzorskej spolupráci Nadácie Križovatka a spoločnosti KiK textil dostalo Novorodenecké oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca 20 monitorov dychu. Ich používanie je jedinou osvedčenou formou prevencie syndrómu náhleho úmrtia dojčiat.

Nemocnica AGEL Košice-Šaca dostala do daru monitory dychu pre bábätká. Zdravotníckemu zariadeniu ich v počte 20 kusov darovala Nadácia Križovatka a spoločnosť KiK textil. Monitor dychu Babysense je registrovanou zdravotníckou pomôckou slúžiacou na monitorovanie dychu, ktorá predstavuje účinnú prevenciu syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. Syndróm náhleho úmrtia dojčiat je tiché úmrtie dieťaťa v spánku, ktoré má multifaktoriálny pôvod a kde príčina úmrtia nie je známa. Vďaka daru od Nadácie Križovatka a spoločnosti KiK textil budú monitormi dychu aj naďalej vybavené všetky lôžka nášho oddelenia, uviedla primárka Novorodeneckého oddelenia Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Slávka Virágová, PhD. Zároveň dodala, že rodičia bábätiek majú pri odchode z pôrodnice možnosť požičať si monitory dychu aj do domáceho užívania na obdobie 6 mesiacov až jedného roka.

„Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s., s nami spolupracuje už od roku 2008 a za tento čas sme novorodeneckému oddeleniu celkovo darovali 98 monitorov dychu. Prístroj Babysense účinne a spoľahlivo kontroluje dýchanie dieťaťa a varuje mamičky či personál na oddeleniach v prípade jeho ohrozenia. A preto si nesmierne vážime a sme veľmi vďační, že naša nadácia má vôkol seba takýchto partnerov a podporovateľov medzi ktoré patrí aj spoločnosť KiK, bez ktorých by sa naša činnosť robila len veľmi ťažko,“ vyjadrila sa Táňa Tomasch, riaditeľka neziskovej organizácie Nadácie Križovatka.