Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 [email protected]

O nemocnici

Pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca: Počty zaočkovaných a informácie k termínom druhého očkovania

12.4.2021

Situácia v súvislosti s epidémiou koronavírusu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca aktuálne stabilizovaná. Za mesiac od spustenia vakcinačného centra podstúpilo očkovanie 4430 záujemcov.

K dnešnému dňu je v Nemocnici AGEL Košice-Šaca hospitalizovaných 29 COVID-19 pozitívnych pacientov, z ktorých 21 je na kyslíkovej liečbe, 3 vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie a v 5 prípadoch ide o suspektné osoby. Zdravotnícke zariadenie eviduje 11 zamestnancov s potvrdeným ochorením, 15 v karanténe a neprítomných z dôvodu PN alebo OČR je 37 pracovníkov. Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 294 PCR testov, z toho 32 pozitívnych a 500 antigénových testov, ktoré odhalili pozitivitu v 9 prípadoch. 

Vo vakcinačnom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U.S. Steel podstúpilo k dnešnému dňu, teda mesiac od jeho otvorenia, očkovanie už 4430 záujemcov. Nemocnica počas uplynulého týždňa zaznamenala zvýšený nápor volajúcich v súvislosti s poskytnutím informácií k termínom druhého očkovania. „Radi by sme verejnosť ubezpečili, že všetci, ktorí u nás podstúpili očkovanie prvou dávkou vakcíny, budú v našom vakcinačnom centre zaočkovaní aj druhou očkovacou látkou. Vzhľadom na to, že podanie druhej vakcíny je možné realizovať v rozmedzí od 28. - 41. dňa od prvého očkovania, záujemcovia nemusia mať obavy v prípade, že správu o pridelení termínu druhého očkovania nedostanú do mesiaca. Urgovanie pridelenia termínu je opodstatnené v prípade, že klient nedostane potvrdzujúcu SMS správu ani po 35 dňoch. V takom prípade je potrebné kontaktovať call centrum NCZI, ktoré je kompetentné riešiť akékoľvek problémy súvisiace s registráciou i prideľovaním termínov,“ uviedol MUDr. Maroš Varga, MHA, námestník LPS pre ambulantnú zložku Nemocnice AGEL Košice-Šaca.

Záujemcovia o vakcináciu proti COVID-19, ktorí spĺňajú aktuálne platné vekové kritériá, sa môžu zaregistrovať prostredníctvom webového formulára Národného centra zdravotníckych informácií uverejnenom na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Denná kapacita očkovacieho centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U.S.Steel je v súčasnosti 250 očkovancov. Vakcinácia je realizovaná látkou od konzorcia Pfizer/BioNTech každý pracovný deň, v čase od 8.00 – 15.00 hod. Dokumenty, ktoré je potrebné vyplniť pri očkovaní, sú  zverejnené na stránke nemocnicakosicesaca.agel.sk.

Späť