Fax: 055 / 7234 444 [email protected]

Riaditeľ UNLP udelil Nemocnici AGEL Košice-Šaca pamätnú medailu za spoluprácu

26.6.2024

Vedenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice pri príležitosti jej 100. výročia poďakovalo partnerským nemocniciam. Pamätnú striebornú medailu za spoluprácu na piatkovej slávnostnej benefícii udelili aj Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

V piatok 21. 6. 2024 počas slávnostnej benefície pri príležitosti 100. výročia otvorenia Štátnej nemocnice v Košiciach, dnes Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, bolo Nemocnici AGEL Košice-Šaca udelené ocenenie za dlhoročnú spoluprácu. Striebornú pamätnú medailu z rúk riaditeľa UNLP MUDr. Ľuboslava Beňu, PhD. MPH prevzal generálny riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA.

„Región Košíc a jeho okolia je veľký a UNLP má v šačianskej nemocnici už desiatky rokov silného partnera, s ktorým spolupracujeme tak v ambulantnej oblasti ako aj v rámci konziliárnych služieb a lôžkovej starostlivosti. V oblasti programu manažmentu ťažkých popálenín a programu hyperbaroxie je úloha Nemocnice AGEL Košice-Šaca pre región nezastupiteľná,“ povedal riaditeľ Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice MUDr. Ľuboslav Beňa, PhD. MPH.

Dôležitosť vzájomnej spolupráce oboch zdravotníckych zariadení potvrdil aj generálny riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA: „Nie je nič dôležitejšie, než zdravie človeka, preto v našom poslaní nezáleží na inom, ako zabezpečení tej najlepšej zdravotnej starostlivosti pre pacienta. Som veľmi rád, že v spolupráci s UNLP sa nám darí toto krédo realizovať v maximálnej možnej miere,“ uviedol.

Slávnostná benefícia sa uskutočnila za účasti prezidenta Slovenskej republiky Petra Pellegriniho, bývalého prezidenta SR Rudolfa Schustera, ministerky Zuzany Dolinkovej, ministrov Tomáša Druckera, Richarda Rašiho, štátnych tajomníkov, poslancov, rektorov a dekanov vysokých škôl, riaditeľov inštitúcií a vedúcich zamestnancov UNLP v Dome umenia v Košiciach.