Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca stúpa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov

8.2.2022

Počet pacientov s diagnózou COVID-19 v Nemocnici AGEL Košice-Šaca stúpa. Za uplynulý týždeň sa množstvo hospitalizovaných zdvojnásobilo. Vzrástol tiež počet absentujúcich zamestnancov.

Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 24 COVID-19 pozitívnym pacientom. Traja sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu, 21 je hospitalizovaných na bežnom lôžku, pričom jeden z nich vyžaduje high-flow. Všetci traja pacienti na UPV sú nezaočkovaní, zo zvyšného počtu hospitalizovaných je zaočkovaných iba päť, uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA.

Nárast počtu pozitívnych prípadov zaznamenáva zdravotnícke zariadenie aj v radoch svojich zamestnancov. K dnešnému dňu eviduje nemocnica 59 zamestnancov s potvrdeným ochorením a 13 v karanténe.

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Košice-Šaca je v prevádzke v utorky a v piatky. Vakcinácia registrovaných a v prípade voľných kapacít aj neregistrovaných záujemcov prebieha v čase od 7:00 do 14:30 hod. v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel Košice. Realizovaná je očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Parkovanie pre návštevníkov Vakcinačného centra je zabezpečené.

Vzhľadom na epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované. Na https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/ sú uvedené taktiež aj pokyny k očkovaniu či testovaniu.

Späť