Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Košická rehabilitácia funguje naplno, opatrenia ale naďalej platia

28.5.2020

Klinika liečebnej rehabilitácie Nemocnice Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zaznamenala po uvoľnení epidemiologickej situácie zvýšený počet pacientov. Klinika fungovala aj v predchádzajúcich dvoch mesiacoch, avšak v obmedzenom režime, v týchto dňoch sa už vracia do bežného režimu.

Klinika liečebnej rehabilitácie bola rozdelená na dve časti, lôžková časť bola určená na takzvanú červenú zónu, kde bolo vyhradených krízovým manažmentom 40 lôžok pre prípadných pacientov Covid-19. ,,Od 20. marca sme mali pozastavené hospitalizácie, lôžková časť sa spustila opäť od 20. mája. V ambulantnej časti bola vyhradená zelená zóna, ktorá nebola  počas pandémie zatvorená. Prvé dva týždne, teda od polovice do konca marca, sa  redukovala prevádzka, rehabilitácia bola pre chronické stavy zrušená, ale akútna rehabilitácia  pokračovala,“ vysvetľuje   MUDr. Mária Katuščáková, primárka Kliniky liečebnej rehabilitácie. ,,Od začiatku mája fungujeme takmer v plnom režime, otvorené sú  tri ambulancie a fyzioterapia funguje tiež za dodržania epidemiologických opatrení, už aj pre  chronické ochorenia,“ hovorí primárka.

Do ambulancie Kliniky liečebnej rehabilitácie v Nemocnici Košice-Šaca je možné objednať sa telefonicky, ale aj osobne priamo v ambulancii. Záujem pacientov je obrovský, preto je dôležité objednať sa včas. ,,Počas normálnej prevádzky naše dve ambulancie vyšetria 20-24 pacientov,  v súčasnom období pri dodržiavaní zvýšených opatrení sa počet v ambulancii zredukoval na 14-18 pacientov. Každá ambulancia denne má 8- 10 nových vyšetrení, ostatné sú kontroly pacientov,“ opisuje súčasnú situáciu MUDr. Mária Katuščáková.

Klinika liečebnej rehabilitácie disponuje moderným zariadením a o pacientov sa starajú aj vďaka širokému spektru prístrojov. ,,Disponujeme  vysoko frekvenčným HIRO LASEROM,  ktorý veľmi dobre toleruje úrazy a pooperačné stavy, taktiež vaakumkompresnou terapiou na liečbu cievnych  porúch,  poúrazových edémov, diabetických nôh,  edémov  z vaskulárnych príčin, vysokofrekvenčným Salus Magnetom. Na prvom mieste je ale kvalitný tím lekárov a najmä fyzioterapeutov, ktorí  ručne a pracne opracuvávajú všetky mäkké tkanivá, šľachy, svaly, kĺby a  prednosťou je u nás pravé pohybová liečba, individuálne vedená u každého pacienta a klienta,“ dodáva primárka MUDr. Mária Katuščáková.

Späť