Nemocnica AGEL Košice-Šaca začína spolupracovať na poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre pacientov Nemocnice s poliklinikou Kráľovský Chlmec

10.3.2022

Nemocnica AGEL Košice-Šaca a.s. a Nemocnica s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec podpísali Memorandum o partnerstve a vzájomnej spolupráci. Jeho cieľom je zabezpečenie poskytovania komplexnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec, ktorí sú prvotne vyšetrení v NsP KCH a následne je potrebná konzultácia „vyššieho“ pracoviska, a to podľa dostupných špecializácii v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Prísľub spoločnej kooperácie spečatili zástupcovia zdravotníckych zariadení podpisom memoranda. Ako dlhodobo, v hodnotení INEKO, najlepšia všeobecná nemocnica sme boli oslovení so žiadosťou o spoluprácu pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti vedením Nemocnice Kráľovský Chlmec. Uvedomujeme si momentálnu situáciu s nedostatkom zdravotníckeho personálu v zdravotníckych zariadeniach a vnímame toto memorandum nielen ako pomoc z našej strany, ale aj ako šancu rozšíriť spektrum pacientov, u ktorých budeme spoločne spolupracovať pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Zároveň ponúkame aj rôzne stáže a možnosti postgraduálneho vzdelávania lekárov z Nemocnice Kráľovský Chlmec na našich špičkových pracoviskách,“ priblížil námestník Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Mgr. Maroš Varga, MHA.

Výpomoc bude realizovaná vo viacerých oblastiach. „Dohodli sme sa na spolupráci pri zabezpečení poskytovania komplexnej zdravotnej starostlivosti pre pacientov Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec v diagnostickej výpomoci – popis CT vyšetrení, vo vzájomnej konziliárnej výpomoci, konzultácie podľa dostupných špecializácií, v spolupráci pri špeciálnych typoch operačných výkonov. Zároveň budú mať pacienti Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec možnosť využiť aj odborné pracoviská, ktorými naša nemocnica nedisponuje,“ vyjadrila sa pri príležitosti podpisu memoranda riaditeľka Nemocnice s poliklinikou n.o. Kráľovský Chlmec Mgr. Ing. Klára Hencelová, MHA.