Reprofilizácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca

11.1.2021

Keďže Nemocnica AGEL Košice-Šaca bola zaradená medzi subjekty hospodárskej mobilizácie, aj v tomto zdravotníckom zariadení sa realizovala potrebná reprofilizácia lôžok pre covid pozitívnych pacientov.

Ako informoval riaditeľ nemocnice MUDr. Ján Slávik, MBA: „Oddnes, t.j. 11. januára 2021, je reprofilizovaných 20 takzvaných nekyslíkových lôžok pre ľahšie prípady, 14 lôžok pre potreby kyslíkovej liečby a 3 lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou na OAIM. Celkovo máme teda vyčlenených 37 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19,“ vyjadril sa riaditeľ, ktorý ďalej dodal, že k dnešnému dňu sú vyhradené miesta na OAIM plne obsadené a na kyslíku má nemocnica  hospitalizovaných 7 pacientov.