Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o 28 pacientov s koronavírusom

15.3.2022

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Počet hospitalizovaných pozitívnych pacientov v porovnaní s uplynulým týždňom mierne narástol, zároveň sa ale znížil počet zamestnancov na PN.

Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 28 COVID-19 pozitívnym pacientom. Z uvedeného počtu sú 4 hospitalizovaní na Oddelení anestézie a intenzívnej medicíny. Mimo pracovného procesu sa v súčasnosti nachádza 30 zamestnancov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA s tým, že nastali viaceré zmeny.

„Na základe zrušeného mobilizačného príkazu Ministerstva zdravotníctva SR sa v Mobilnom odbernom mieste (MOM) zastavilo vykonávanie antigénového testovania obyvateľstva za manipulačný poplatok 5 €. Ag testovanie za medicínskym účelom bude realizované v MOM PCR na základe výmenného lístka bez úhrady v čase otváracích hodín MOM PCR, čiže od pondelka do piatka od 7:30 do 9:30 hod. Aj naďalej ponúkame možnosť objednať sa na testovanie za poplatok, záujemcovia tak môžu urobiť prostredníctvom https://rezervacie.agel.sk,“ dodal MUDr. Rusnák, MBA. Zároveň sa opätovne spúšťajú plánované hospitalizácie a operácie, ktoré boli na základe príkazu pozastavené na jeseň 2021.

Prevádzka Vakcinačného centra

Vzhľadom na nízky záujem o očkovanie sa pristúpilo k úprave prevádzkových hodín Vakcinačného centra v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel Košice. Vakcinácia je realizovaná už iba jeden deň v týždni, vždy v piatok od 7:00 do 11:00 hod. očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Parkovanie pre návštevníkov Vakcinačného centra je zabezpečené.

Aktuálne informácie

Vzhľadom na epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované. Na https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/ sú uvedené taktiež aj pokyny k očkovaniu či testovaniu.

Späť