V Nemocnici AGEL Košice-Šaca zaznamenávajú znižovanie počtu pozitívnych pacientov

3.5.2021

Aktuálna pandemická situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa výrazne stabilizovala. Naďalej platia prísne protiepidemické opatrenia.

Počet pacientov s infekciou COVID-19, ktorí vyžadujú napojenie na kyslíkovú liečbu, klesol. V zdravotníckom zariadení sa starajú o 9 takýchto osôb, pričom ešte pred týždňom ich bolo 13. Na umelej pľúcnej ventilácii je jeden pacient, predtým dvaja, nemocnica eviduje 4 suspektné osoby.

V súčasnosti má Nemocnica AGEL Košice-Šaca 4 pozitívnych zamestnancov, 8 sú v karanténe a neprítomnosť v práci z dôvodu PN alebo OČR zaznamenáva pri 42 osobách. Počas uplynulého týždňa bolo v nemocničnom mobilnom odbernom mieste realizovaných 329 PCR odberov, z toho 9 pozitívnych vzoriek a celkovo sa vykonalo 440 antigénových testov, 0 pozitívnych.

V očkovacom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U.S. Steel bolo k dnešnému dňu, t.j. 3. 5. 2021, zaočkovaných už 8628 záujemcov. Uvádzané číslo v sebe zahŕňa osoby, ktoré dostali prvú, prípadne už aj druhú dávku. Kapacita vakcinačného centra je 250 očkovancov denne.

Ak má verejnosť záujem o vakcináciu proti COVID-19 a záujemcovia súčasne spĺňajú vekové kritériá, je potrebné sa zaregistrovať prostredníctvom webového formulára Národného centra zdravotníckych informácií uverejnenom na stránke https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Vakcinácia v očkovacom centre Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA U.S.Steel je realizovaná látkou od konzorcia Pfizer/BioNTech každý pracovný deň, v čase od 8.00 – 15.00 hod. Dokumenty, ktoré je potrebné vyplniť pri očkovaní, nájdete zverejnené na stránke nemocnicakosicesaca.agel.sk.