Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je naďalej vážna

21.12.2021

Situácia s vývojom epidémie koronavírusu je naďalej vážna. Nemocnica AGEL Košice-Šaca od 25. novembra poskytuje iba neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Vykonávané sú len urgentné zákroky a zákroky, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu.

Nepriaznivá epidemiologická situácia v nemocnici pokračuje. Po pomerne pokojnom víkende, kedy sme mali tri príjmy, bolo v priebehu posledných 24 hodín na covidové oddelenie hospitalizovaných 8 nových pacientov. Šiesti z nich neboli očkovaní. Zdravotnú starostlivosť aktuálne poskytujeme 28 pacientom s diagnózou COVID-19. Z uvedeného počtu sú 22 napojení na kyslík, 3 vyžadujú vysokoprietokovú ventiláciu (high flow) a 3 pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV). Z pohľadu štatistiky kyslíkové lôžka a high flow z 84 % obsadené nezaočkovanými pacientmi. V prípade UPV ide až o 100 % neočkovaných, uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA.

Dnes je vo Vakcinačnom centre možné dať sa naposledy pred sviatkami zaočkovať. Centrum bude v prevádzke opäť 4. 1. 2022, pričom od 10. 1. 2022 nastáva zmena. Očkovacie látky budú podávané záujemcom až štyrikrát do týždňa, a to počas každého pracovného dňa okrem stredy, v čase od 7:00 – 14:30 hod. Vakcinácia je realizovaná očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, parkovanie je zabezpečené.

Otváracia doba Mobilného odberného miesta bude počas nadchádzajúcich dní upravená. MOM PCR bude zatvorené počas sviatočných dní od 24. - 26. 12. 2021, taktiež na Nový rok 1. 1. 2022 a 6. 1. 2022. V prípade MOM Ag nebude možné otestovať sa na Štedrý deň 24. 12. 2021. Nasledujúce dni 25. a 26. 12. 2021 bude otvorené od 7 – 11:00 hod. Zatvorené bude  aj na Nový rok 1. 1. 2022, otvorené potom následne 2. 1. 2022 od 7:00 – 11:00 hod a 6. 1. 2022 od 7:00 – 15:00 hod.

Zdravotnícke zariadenie prosí záujemcov o antigénové testovanie, aby využili možnosť výberu konkrétneho termínu a času testovania registráciou na portáli korona.gov.sk. Registrácia vopred zjednoduší administratívny proces a urýchli vybavovanie klientov. O výsledku budú klienti informovaní formou SMS správy. Záujemcovia o PCR testovanie sa musia vopred objednať na www.agellab.sk alebo na portal.agel.sk.

Vzhľadom na závažnú a rýchlo sa meniacu epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované.