Fax: 055 / 7234 444 [email protected]

Hutnícka kvapka krvi: Vďaka darcom sa podarilo zabezpečiť takmer 36 litrov krvi

21.6.2024

Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca dnes navštívilo množstvo dobrovoľných darcov krvi. V rámci podujatia Hutnícka kvapka krvi, organizovaného spoločnosťou U. S. Steel Košice, sa podarilo získať viac ako 35 litrov krvi.

Krv – nenahraditeľná tekutina, bez ktorej by boli lekári pri záchrane ľudského života bezmocní. Zabezpečiť ju pre pacientov v potrebnom množstve je možné iba vďaka dobrovoľníkom, ktorí sú ochotní podeliť sa o svoje vlastné zdravie. Na Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca dnes (21. 6. 2024) prišlo osemdesiat takýchto hrdinov. Zamestnanci košických železiarní patria k pravidelným darcom a Hutnícku kvapku krvi organizujú každoročne v rámci firemných dobrovoľníckych aktivít. Medzi účastníkmi nechýbali mnohonásobní darcovia ani prvodarcovia, ktorých sa dostavilo 8.

Zásoby krvi sú potrebné pre pacientov po úrazoch, pri operáciách a pacientov trpiacich rôznymi vážnymi ochoreniami. Krv môže darovať každý vo veku od 18 do 60 rokov s váhou minimálne 50 kilogramov, kto nebol posledných šesť mesiacov tetovaný.

Hematologicko-transfúziologické oddelenie Nemocnice AGEL Košice-Šaca na Poliklinike VA US Steel je darcom k dispozícii v pondelok, stredu, štvrtok a piatok v čase od 6:30 do 11:00 hod. V prípade otázok je možné kontaktovať zdravotníkov na čísle 055/7234 333 alebo na adrese [email protected].