Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Hlavný lekár reprezentácie U19 Polan: „Majstrovstvá Európy sú pre nás vyvrcholením viac ako dvojročnej práce“

22.6.2022

Reprezentácia U19 sa na aktuálne prebiehajúce (18. 6. - 1. 7. 2022) Majstrovská Európy vo futbale do 19 rokov pripravovala zodpovedne aj po zdravotnej stránke. Preventívne prehliadky absolvovali hráči ešte koncom uplynulého roka v Nemocnici AGEL Košice-Šaca, ktorá im zabezpečuje kompletnú zdravotnú starostlivosť. A hlavný lekár reprezentácie, prednosta Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny MUDr. Peter Polan, PhD., MPH, nechýba po ich boku ani v týchto dňoch, kedy zverenci trénera Alberta Rusnáka st. predvádzajú na domácom trávniku bojovnosť a odhodlanie.

Slovenská reprezentácia odohrala už prvé dva zápasy v skupine proti tímom Francúzska a Talianska, dnes začínajú prípravu na posledný skupinový zápas proti Rumunsku. „Majstrovstvá Európy (ME) sú pre nás všetkých vyvrcholením viac ako dvojročnej práce. Záverečnú prípravu sme absolvovali v Dunajskej Strede a Demänovskej Doline, pred šampionátom sme sa presunuli do Šamorína, kde máme v X-Bionic centre vytvorené optimálne podmienky aj počas samotných ME. Na základe spolupráce so Slovenským futbalovým zväzom, zdravotnícku starostlivosť zabezpečoval tím lekárov z FIFA Medical Centre of Excellence Nemocnice AGEL Košice- Šaca. Moje poďakovanie patrí mojim kolegom, s ktorými sme počas dvoch rokov zabezpečovali starostlivosť o túto reprezentáciu - MUDr. Robovi Filepovi, MUDr. Viktorovi Tobakošovi a MUDr. Martinovi Matuškovi, rovnako aj masérom a  fyzioterapeutom, ktorých prácu si nesmierne vážim a s ktorými už niekoľko rokov spolupracujem pri rôznych reprezentačných výberoch,“ vyjadril sa prednosta Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH, ktorý je zároveň aj jedným z lídrov FIFA Medical Centre of Excellence Košice-Šaca a v minulosti sa zúčastnil ako reprezentačný lekár okrem futbalových majstrovstiev aj viacerých ME v hádzanej a basketbale. „S prednostom MUDr. Polanom, PhD., MPH a jeho tímom spolupracujem už dlhšiu dobu, do reprezentácie priniesli vysokú úroveň zdravotnej starostlivosti,“ zhodnotil nedávno tréner Albert Rusnák st.

Zatiaľ bez vážnejších zranení

„V záverečnej príprave a počas Majstrovstiev Európy sme zatiaľ nemuseli riešiť vážnejšie zranenia, ktoré by znemožňovali hráčom pokračovať v účasti na šampionáte, verím, že tak budeme pokračovať aj v nasledujúcich dňoch. Prácou lekára pri národnom tíme je okrem zabezpečenia zdravotnej starostlivosti počas tréningového procesu a počas zápasov aj príprava jedálnička, pitného režimu, zabezpečenie optimálnej regenerácie, výživových doplnkov, účasť na dopingových kontrolách, ktoré sme absolvovali po oboch odohratých zápasoch. Verím, že v záverečnom zápase v skupine uspejeme proti silnému tímu Rumunska a zabojujeme o účasť na budúcoročných MS vo futbale, chlapci za svoju bojovnosť a prístup k reprezentácii by si to určite zaslúžili,“ dodal na záver hlavný reprezentačný lekár MUDr. Polan, PhD. MPH.

Profesionálni aj rekreační športovci

Nemocnicu AGEL Košice-Šaca, držiteľa prestížneho titulu FIFA Medical Centre of Excellence, vyhľadávajú nielen futbalisti. „Šport-artro centrum navštevuje veľa športovcov, od profesionálnych až po rekreačných. Okrem futbalistov máme veľmi dobrú spoluprácu s hokejovými, basketbalovými, hádzanárskymi klubmi z celého Slovenska, v posledných rokoch naše služby čoraz viac využívajú aj volejbalové a florbalové kluby. Samozrejme, veľkú skupinu tvoria individuálne športy a rekreační športovci. Okrem športových preventívnych prehliadok sa venujeme predovšetkým diagnostike a následnej liečbe poranení pohybového aparátu. Ročne vykonávame viac ako 2600 operácií, viac ako tretinu tvoria operácie športovcov,“ vyjadril sa prednosta Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny MUDr. Peter Polan, PhD., MPH, hlavný reprezentačný lekár futbalovej reprezentácie U19.

Späť