Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Známy hádzanár Dominik Krok hovorí o skúsenostiach s Nemocnicou AGEL Košice-Šaca

19.3.2021

Nepríjemné úrazy sa nevyhýbajú ani športovcom. Svoje o tom vie aj Dominik Krok, ľavá spojka hádzanárskeho tímu Tatran Prešov, ktorý sa ocitol v rukách lekárov a fyzioterapeutov Nemocnice AGEL Košice-Šaca po tom, ako mu na tréningu nečakane „prasklo“ v ramene a spustil sa kolotoč problémov.

Prezradíte nám, čo sa vám vlastne stalo?

Ak by som mal začať rozprávať celý príbeh, tak by to bolo na dlho, ale skúsim ho opísať v skratke. V septembri 2019 som na predzápasovom tréningu vystrelil na bránu, vtedy som pocítil puknutie v ramene a už som vedel, že je zle. Samozrejme, hneď, ako to bolo možné, som vyhľadal klubového lekára, s ktorým sme sa dohodli na fyzikálnej liečbe. Keďže ani tá nezaberala, musel som v novembri 2019 podstúpiť prvú operáciu ramena, pri ktorej mi bola stanovená diagnóza vykĺbenia ramenného kĺbu. Po šiestich týždňoch s ortézou na ruke som absolvoval kompletnú rehabilitáciu, ale ani po vyše roku a dvoch mesiacoch sa ruka nesprávala tak, aby som mohol plnohodnotne robiť svoju prácu, t.j. hrať hádzanú.

Ako ste sa rozhodli túto zložitú situáciu riešiť?

Vtedy som sa skontaktoval s MUDr. Petrom Polanom, PhD., MPH, s ktorým sa poznáme ešte z reprezentácie. Oslovil som ho s tým, že potrebujem pomoc. Ten neváhal a hneď mi dohodol stretnutie s námestníkom MUDr. Marošom Vargom, MHA. Nechcem predbiehať, čaká ma ešte veľmi dlhá cesta, ale myslím si, že to bolo to najlepšie, čo som mohol spraviť. Po konzultácii s doktorom Vargom sme sa dohodli, že je opäť potrebná operácia a poviem vám, operácia ramena vôbec nie je sranda a hlavne pooperačné stavy. Ja som neváhal ani sekundu a hneď som to prijal, keďže sa chcem ešte vrátiť na palubovku. 1. februára sa teda uskutočnila operácia, kde mi boli stanovené ďalšie diagnózy. Dúfam, že rameno je opravené, teraz podstúpim dlhú rehabilitáciu a verím, že mi Pán Boh pomôže vrátiť sa na palubovku.

Viete odhadnúť, ako dlho bude trvať vaša liečba?

Netrúfam si odhadnúť, ako dlho bude trvať liečba spojená s rehabilitáciou, ale po rozhovoroch s lekármi by to malo trvať približne 5 až 6 mesiacov. Kedy sa budem môcť vrátiť na palubovku? Po problémoch z prvej operácie úprimne poviem, že mám strach už zo všetkého a napádajú mi všelijaké myšlienky. Snažím sa ale nič si nepripúšťať a verím, že lekári, fyzioterapeuti a nakoniec aj ja sám urobíme všetko preto, aby som sa na palubovku vrátil.

Aké procedúry a ako často musíte absolvovať?

Začal som rehabilitovať 15. marca 2021 na vašej rehabilitačnej klinike pod vedením skúsenej fyzioterapeutky Ingy Šoltýsovej. Zatiaľ som u nej absolvoval štyri rehabilitácie, kde sa zameriavame najmä na rozsah a rozťahovanie ramena, keďže svaly a šľachy sú posťahované po tom, čo som šesť týždňov nehýbal rukou. Neviem ešte, čo presne ma čaká, aké procedúry, všetko má v rukách pani Šoltýsová. Budem sa riadiť podľa jej pokynov. Po rehabilitáciách na klinike si ma preberie môj fyzioterapeut Jožko Stieber v Prešove.

Ste na Klinike liečebnej rehabilitácie Nemocnice AGEL Košice-Šaca po prvýkrát alebo sa sem vraciate opakovane?

Na vašej rehabilitačnej klinike som prvýkrát v živote, ale musím povedať, že po absolvovaní prvotných rehabilitácií som nadmieru spokojný a verím, že to bude takto pokračovať aj naďalej. Musím povedať, že častejšie som momentálne v nemocnici, teda v Šport-artro centre, kde mám pravidelné kontroly a konzultácie u MUDr. Maroša Vargu, MHA a MUDr. Petra Polana, PhD., MPH. Kontroly a konzultácie sú na vysoko profesionálnej a hlavne ľudskej úrovni, ktorú ja oceňujem.

 

Aké sú vaše doterajšie skúsenosti/dojmy?

Čo sa týka mojich skúseností s Nemocnicou AGEL Košice-Šaca, tak pred mojou operáciou som tu nikdy nebol, je to klinika na vysoko profesionálnej úrovni a to hlavne čo sa týka prístupu a komunikácie lekárov. Samozrejme, nesmiem zabudnúť ani na oddelenie ortopédie, kde som bol milo prekvapený príjemným prostredím, vybavením izieb, ale najmä úžasným tímom, ktorý sa o mňa staral a to od pani upratovačky, sanitárky, sestričiek, lekárov až po prednostu a primára kliniky. Vytvorili pre mňa prostredie nie typické pre nemocnice, takže za mňa obrovský palec hore, čím im chcem aj touto cestou veľmi pekne poďakovať.

Späť