Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

Počet hospitalizovaných pacientov v Nemocnici AGEL Košice-Šaca zostáva nezmenený

1.3.2022

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Počet hospitalizovaných pacientov zostáva na vysokej úrovni, naďalej však klesá počet absentujúcich zamestnancov. Od marca dochádza k zmene prevádzky vakcinačného centra.

Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 29 COVID-19 pozitívnym pacientom na bežnom lôžku, ďalší 2 vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie. Polovica zo všetkých hospitalizovaných pacientov je zaočkovaných. Postupne klesá počet neprítomných zamestnancov. V súčasnosti je mimo pracovného procesu 32 zamestnancov s potvrdeným ochorením,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA.

S účinnosťou od marca dochádza k zmene prevádzky Vakcinačné centra Nemocnice AGEL Košice-Šaca. Vakcinácia registrovaných a v prípade voľných kapacít aj neregistrovaných záujemcov bude realizovaná už iba jeden deň v týždni, vždy v piatok. Dňa 4. 3. 2022 ešte poslednýkrát v čase od 7:00 do 14:30 hod., následne už iba v skrátenom pracovnom režime. Od 11. 3. 2022 až do odvolania bude Vakcinačné centrum v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel Košice v prevádzke vždy od 7:00 do 11:00 hod. Vakcinácia je realizovaná očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Parkovanie pre návštevníkov Vakcinačného centra je zabezpečené.

Vzhľadom na epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované. Na https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/ sú uvedené taktiež aj pokyny k očkovaniu či testovaniu.

Späť