Nemocnica AGEL Košice-Šaca ďakuje košickým hokejistom za finančný dar

22.3.2021

Hokejový klub HC Košice venuje Nemocnici AGEL Košice-Šaca časť finančného výťažku z aukcie dresov, v ktorých Oceliari odohrali zápas na podporu zdravotníkov. Nemocnica darované prostriedky použije na dofinancovanie nákupu vybavenia pre ambulantnú liečbu pacientov po prekonaní koronavírusu.

Vedenie nemocnice AGEL Košice-Šaca a jej zamestnanci úprimne ocenili aktivitu hokejového klubu HC Košice, ktorý svojich hráčov v zápase proti bratislavskému Slovanu obliekol do špeciálnych dresov vyjadrujúcich solidaritu a poďakovanie slovenským zdravotníkom za ich obetavú prácu v boji s pandémiou. Z následnej dražby dresov sa klubu podarilo získať finančné prostriedky, ktorých časť sa rozhodli venovať aj Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

„V mene všetkých zamestnancov úprimne ďakujeme HC Košice a jeho fanúšikom za finančný dar a krásne gesto, ktoré si zdravotníci starajúci sa o pacientov na covidových oddeleniach určite zaslúžia,“ povedala manažérka Nemocnice AGEL Košice-Šaca pre finančný úsek Ing. Eva Krúpová, MBA.

Finančný dar v hodnote 2.340 eur nemocnica použije na zakúpenie špeciálnej sondy k laserovému prístroju pre pracovisko Kliniky liečebnej rehabilitácie. „Slúžiť bude pre ambulantnú liečbu  pacientov po prekonaní ochorenia COVID-19 s pretrvávajúcimi klinickými ťažkosťami, najmä po zápale pľúc,“ uviedla Ing. Krúpová, MBA.