Režim v Nemocnici AGEL Košice-Šaca počas vianočných sviatkov

20.12.2023

Počas vianočných sviatkov bude Nemocnica AGEL Košice-Šaca fungovať v obmedzenom režime. Zatvorené budú niektoré kliniky, oddelenia a ambulancie. Obmedzený režim zdravotníckeho zariadenia sa nevzťahuje na urgentný príjem.

Prevádzka Nemocnice AGEL Košice-Šaca bude počas vianočných sviatkov upravená. Dočasné obmedzenia sa týkajú obdobia od 22. decembra 2023 do 2. januára 2024. „V predvianočnom čase sa snažíme z nemocnice prepustiť všetkých pacientov, ktorých zdravotný stav to dovoľuje, aby mohli sviatky prežiť doma so svojimi blízkymi. Záver roka je zároveň príležitosťou, aby si oddýchli aj naši zamestnanci pracujúci na oddeleniach s nepretržitou prevádzkou,“ uviedol riaditeľ Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Pavol Rusnák, MBA. Zároveň dodal, že akútna zdravotná starostlivosť bude pre pacientov zabezpečená aj počas sviatočných dní.

Obmedzený vianočný režim v zdravotníckom zariadení sa začína v piatok 22. decembra, kedy dôjde k zatvoreniu časti Chirurgickej kliniky, oddelenia dlhodobo chorých, Kliniky muskuloskeletálnej a športovej medicíny – ortopedické oddelenie, Kliniky liečebnej rehabilitácie, Ušno-nosovo-krčného oddelenia a Očného oddelenia. Mimo prevádzky bude tiež Diagnostické centrum, Hematologicko-transfúziologické oddelenie v priestoroch polikliniky a odborné ambulancie na Žriedlovej ulici v Košiciach. Všetky spomínané pracoviská obnovia svoju prevádzku 2. januára 2024. Recepcia zdravotníckeho zariadenia bude počas vianočných sviatkov pracovať v skrátenom pracovnom režime. V období od 23. 12. 2023 do 26. 12. 2023 a 30. 12 - 31. 12. 2023 v čase od 7:00 do 15:00 hod. Počas Nového roka 1. 1. 2024 od 8:00 do 16:00 hod. Podrobné informácie o prevádzke a zastupovaní jednotlivých ambulancií sú k dispozícii na webovej stránke zdravotníckeho zariadenia.