Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

O nemocnici

V Nemocnici AGEL Košice-Šaca sa starajú o 32 pacientov s koronavírusom

22.3.2022

Aktuálna situácia v Nemocnici AGEL Košice-Šaca je aj naďalej ovplyvnená pandémiou COVID-19. Počet hospitalizovaných pacientov aj neprítomných zamestnancov sa v porovnaní s uplynulým týždňom zvýšil.

Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť 32 COVID-19 pozitívnym pacientom. Na bežnom lôžku je umiestnených 30 pacientov, pričom 2 z nich sú napojení na high-flow. Podporu umelej pľúcnej ventilácie vyžadujú 2 pacienti hospitalizovaní na Oddelení anestézie a intenzívnej medicíny. Opätovne vzrástol aj počet neprítomných zamestnancov. Mimo pracovného procesu ich v súčasnosti evidujeme 45,“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice AGEL Košice-Šaca Mgr. Mária Vinterová, dipl.s.

Na základe zrušeného mobilizačného príkazu Ministerstva zdravotníctva SR boli uplynulý týždeň obnovené plánované hospitalizácie a operatíva. Zdravotnícke zariadenie zároveň pripomína, že na základe zrušeného mobilizačného príkazu sa v Mobilnom odbernom mieste (MOM) zastavilo vykonávanie antigénového testovania obyvateľstva za manipulačný poplatok 5 €. Ag testovanie za medicínskym účelom je realizované v MOM PCR na základe výmenného lístka bez úhrady v čase otváracích hodín MOM PCR, čiže od pondelka do piatka od 7:30 do 9:30 hod. Aj naďalej je možné objednať sa na testovanie za poplatok, záujemcovia tak môžu urobiť prostredníctvom https://rezervacie.agel.sk

Prevádzka vakcinačného centra

Vzhľadom na nízky záujem o očkovanie zdravotnícke zariadenie pristúpilo k úprave prevádzkových hodín Vakcinačného centra v priestoroch Polikliniky VA U. S. Steel Košice. Vakcinácia je realizovaná už iba jeden deň v týždni, vždy v piatok od 7:00 do 11:00 hod. očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech. Parkovanie pre návštevníkov Vakcinačného centra je zabezpečené.

Aktuálne informácie

V nemocnici platí naďalej zákaz návštev. Vzhľadom na epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie žiada pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do objektov nemocnice, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny službukonajúceho personálu. Informácie na webovej stránke, v záložke Pacienti a návštevy/Aktuálne informácie COVID-19 sú pravidelne aktualizované. Na https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/ sú uvedené taktiež aj pokyny k očkovaniu či testovaniu.

 

Späť