Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Lekárske pracoviská

Sivý zákal (katarakta)

Najčastejšou operáciou na našom oddelení je operácia sivého zákalu s implantáciou umelej vnútroočnej šošovky metódou fakoemulzifikácie (použitie ultrazvuku). Sivý zákal je zákal šošovky, ktorý negatívne ovplyvňuje kvalitu videnia. Prejavuje sa postupným znižovaním zrakovej ostrosti, hmlistým videním, úbytkom sýtosti farieb, zhoršením kontrastu. 

Operácie vykonávame ambulantne na jednom z najmodernejších prístrojov, pracujeme s najkvalitnejšími materiálmi. Ponúkame pacientom možnosť výberu nadštandardných vnútroočných šošoviek:

  • torické - na korekciu astigmatizmu
  • multifokálne - korigujú videnie aj do diaľky aj do blízka
  • šošovky so žltým filtrom

V našej ambulancii vám zrealizujú kompletné očné vyšetrenie (vyšetrenie zrakovej ostrosti, vnútroočného tlaku, predného segmentu oka a vnútroočia), vrátane biometrického vyšetrenia, ktoré nám určí veľkosť (dioptrickú mohutnosť) umelej vnútroočnej šošovky. Dostanete termín operácie a informácie o ďalších krokoch liečby (ako bude prebiehať operácia katarakty, v čom spočíva, aké sú možné komplikácie a následná starostlivosť po operácii).

Operácia sivého zákalu

späť na úvodnú stránku oddelení