Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Lekárske pracoviská

Oddelenie klinickej biochémie

Moderné laboratórium s odborným zázemím a prístrojovým vybavením poskytujúce vysokokvalitné služby v oblasti laboratórnej diagnostiky. Podáva rýchlu informáciu o zdravotnom stave pacienta na základe promtných analýz a prepojenia na nemocničný informačný systém.

V súčasnosti poskytujeme 107 druhov analýz:

1. biochemické – enzýmy, substráty,  minerály, nádorové markery, kardiomarkery , hormóny , vitamíny, peroperačné stanovenie parathormónu.

2.  imunosérologické – HBsAg,  HIV, TPA, anti SARS-COV2 po prekonaní a po očkovaní.

3. špeciálne - rýchle RT-PCR, IL-6, PCT.

v  zozname vyšetrení je temer polovica vykonávaná 24 hodín denne na špičkových analyzátoroch s využitím laboratórneho informačného systému s napojením na nemocničný informačný systém, čo zabezpečuje rýchly presun laboratórnych výsledkov k ošetrujúcemu lekárovi s následným riešením akútnych stavov.

Čiarový kód na jednotlivých vzorkách urýchľuje prevádkové časy stanovenia a minimalizuje omyly. Všetky analyzátory na oddelení sú vybavené čítačkou týchto kódov a sú on-line spojené s LIS.

Nevyhnutnou súčasťou práce je aj kontrola kvality laboratórnych vyšetrení. Je  to realizované systémom vnútornej kontroly ako aj účasťou na systéme externej kontroly kvality s obdržaním certifikátov.