Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Lekárske pracoviská

Osteocentrum

Osteocentrum poskytuje ambulantnú a ústavnú starostlivosť v oblasti diagnostiky a terapie metabolických chorôb kostí. Poskytuje nadštandardné konziliárne služby pre pacientov odoslaných lekármi osteologických ambulancií. Umožňuje aj hospitalizáciu komplikovaných prípadov s cieľom komplexnej diagnostiky a diferenciálnej diagnostiky. Centrum pre osteoanabolickú liečbu ťažkej osteoporózy pre východné Slovensko.

Vykonáva denzitometrické vyšetrenie, biochemické vyšetrenie kostných markerov a ostatné vysokošpecializované vyšetrenia. V rámci terapie umožňuje aj cielenú rehabilitáciu.

Osteologické vyšetrenie pozostáva z klinického vyšetrenia lekárom - osteológom, laboratórneho, röntgenologického a osteodenzitometrického vyšetrenia. 

 

Osteodenzitometrické vyšetrenie je neinvazívne (nebolestivé) vyšetrenie hustoty kostí na princípe absorpcie rtg lúčov, ktoré trvá približne 5 - 10 minút. Meria sa hustota kostí v miestach najčastejších zlomenín, t.j. oblasť predlaktia, driekové stavce a horný koniec stehennej kosti. 

Zopár faktov podľa International Osteoporosis Fundation:

  • osteoporóza napreduje rýchlejšie ako sa predpokladalo
  • ak sa nelieči, objaví sa fraktúra, pričom riziko ďalšej fraktúry je 5x vyššie
  • riziko fraktúry u 50 ročnej ženy je 40% a u 50 ročného muža je 13%
  • následkom fraktúry BK umiera do roka 20% pacientov, čo je porovnateľné s rizikom úmrtia na rakovinu prsníka a 4-násobne vyššie ako riziko úmrtia na rakovinu endometria
  • riziko fraktúry BK počas života u ženy je vyššie ako riziko výskytu rakoviny prsníka, endometria alebo ovária, u muža je vyššie ako riziko vzniku rakoviny prostaty
  • zlomeniny stavcov 2-3 násobne skracujú dĺžku života

Pred príchodom do ambulancie si, prosím, stiahnite Žiadanku a vypísanú prineste so sebou. Klikni tu pre stiahnutie.