Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Ochorenia obličky

Nekomplikovaný zápal obličky (bez prekážky v močových cestách) liečime ambulantne cielenou liečbou antibiotikami podľa výsledku kultivácie moču a citlivosti na antibiotiká.

Komplikovaný zápal obličky (s prekážkou v močových cestách a poruchou odtoku moču) liečime u hospitalizovaného pacienta širokospektrálnymi antibiotikami po predchádzajúcom zabezpečení priechodnosti močových ciest.

Kamene v obličkách (nefrolitiáza)

liečime podľa zloženia kameňa, jeho veľkosti a lokalizácie konzervatívne podávaním liekov ovplyvňujúcich kyslosť moču a podporujúcich spontánne vymočenie kameňa alebo zabezpečíme odstránenie kameňa najmodernejším spôsobom na urologickom pracovisku v Košiciach vybaveným potrebným prístrojom na rozdrvenie a odstránenie kameňa.

Cystická choroba obličiek

V prípadoch, kedy je to potrebné zabezpečujeme odstránenie cysty obličky v lokálnom znecitlivení, perkutánne (cez kožu) špeciálnou ihlou cielene pod ultrazvukovou kontrolou.

Hydronefróza

Preplnenie a zväčšenie objemu dutého systému obličky pri nepriechodnosti močových ciest a poruche odtoku moču. Pri vrodených, nezhubných a zhubných ochoreniach obličiek a močových ciest alebo orgánov iných systémov anatomicky susediacich s orgánmi močového traktu. Poskytujeme urgentné zabezpečenie priechodnosti močových ciest pomocou moderného inštrumentária s následným definitívnym ošetrením podľa základnej príčiny hydronefrózy.

Malá nefunkčná oblička pri dlhotrvajúcom zápale

S pridruženými ochoreniami: vysoký tlak krvi, teploty, a pod.Chirurgická liečba - odstránenie obličky (nefrektómia).

Nádor obličky alebo obličkovej panvičky

Chirurgická liečba - odstránenie obličky (nefrektómia).

Poranenie obličky

Zabezpečujeme ošetrenie podľa rozsahu a mechanizmu poranenia, s kompletným pooperačným sledovaním pacienta.

späť na úvodnú stránku oddelení