Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Lekárske pracoviská

Oddelenie pôrodnej sály a šestonedelia

Oddelenie je zamerané na starostlivosť o tehotné pacientky v priebehu tehotnosti, počas pôrodu a šestonedelia.

Oddelenie pozostáva z ambulancie, pôrodných sál a oddelenia šestonedelia.

  • Ambulancia - je určená na predpôrodnú starostlivosť vrátane CTG monitoringu (t.j. monitorovanie oziev plodu a činnosti maternice) a príjem rodičky.
  • Pôrodné sály pozostávajú z miestnosti prvej doby pôrodnej , kde prebieha príprava rodičky na pôrod a samotných pôrodných sál. Je možnosť výberu z dvoch štandardných pôrodných boxov, nadštandardnej pôrodnej sály (s polohovateľným pôrodným lôžkom a klimatizáciou). Rodička si v priebehu prvej doby pôrodnej môže vybrať polohu poležiačky, posediačky, na FIT lopte, v prípade požiadavky sú k dispozícii aj rebriny.

Holenie a klyzma sa paušálne nevykonáva - je poskytnutá možnosť aplikácie mini klyzmy, ktorú si pacientka prinesie so sebou do pôrodnice, ak si klyzmu neželá, rešpektujeme jej rozhodnutie. Individuálne pristupujeme k nastrihnutiu hrádze, vysvetlený je dôvod a prípadné následky tohto výkonu.

K dispozícii je aj tzv. bezbolestný pôrod (PEDA). Pacientka musí byť pred začatím pôrodnej činnosti poučená anesteziológom, ktorý túto formu pôrodu aplikuje. Po vysvetlení metódy a zodpovedaní prípadných otázok podpíše súhlas s vykonaním PEDA pri pôrode. Toto poučenie ju nezaväzuje k aplikácii PEDA pri pôrode. Plánované operačné ukončenie tehotnosti formou cisárskeho rezu je možné aj v  spinálnej anestézii - anestéza, pri ktorej pacientka môže byť pri plnom vedomí.

Pri pôrode môže byť s rodičkou manžel alebo iná blízka osoba. V prípade zvolenia si nadštandardnej pôrodnej sály je možné, aby blízka osoba bola pri rodičke prítomná počas celej prvej doby pôrodnej.

Samostatnou časťou je oddelenie šestonedelia s možnosťou výberu nadštandardných jedno a dvojlôžkových izieb so samostatným sociálnym zariadením, niektoré sú vybavené aj klimatizačnou jednotkou. Na týchto izbách je možnosť návštev priamo pri lôžku v súlade s návštevnými hodinami v rámci celej nemocnice.

Na našom oddelení je možné vykonať odber pupočníkovej krvi. Oddelenie patrí medzi pracoviská s najväčším počtom odberov na Slovensku.

späť na úvodnú stránku oddelení