Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Spolupráca

Akcia - Čisté vody, Vysoké Tatry

Akcia čisté vody je dobrovoľná ekologická akcia s medzinárodnou účasťou, ktorá je súčasťou Medzinárodného festivalu potápačských filmov vo Vysokých Tatrách. Účastníci, priamo pod vodnou hladinou, čistia vybrané tatranské plesá od pozostatkov po turistickej sezóne. Za ich výkon a pozitívny vzťah k našim veľhorám obdrží každý účastník Certifikát o vysokohorskom ponore a najaktívnejší zberač je vyhodnotený a odmenený.

Čisté vody sa konali aj tento október a Nemocnica Košice-Šaca a.s. 1.súkromná nemocnica bola opäť prítomná s prednáškou MUDr. Jána Orsága z Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie "Zdravotné zabezpečenie potápačov na Slovensku", zatiaľ čo v nemocnici bola 13 miestá hyperbarická komora v stave pripravenosti pre prípad úrazu. Od roku 1994 bolo vynesených z tatranských plies 2748 kg odpadu, zúčastnilo sa 654 potápačov, a spolu absolvovali 162 ponorov.

Spolupráca s potápčským centrom CMAS

späť na úvodnú stránku oddelení