Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

KLIENTSKE CENTRUM

Tel: 055 / 7234 111
Fax: 055 / 7234 444 objednavanie@nke.agel.sk

Telo

Odstránenie nadbytočnej kože brucha alebo paží (Abdominoplastika)

Oblasť brucha je významným faktorom celkového vzhľadu postavy. Aj napriek chudnutiu však nie vždy nastane správny návrat kože na svoje miesto. Nadbytočná koža môže v oblasti brucha alebo paží pôsobiť neesteticky, môže komplikovať nosenie obľúbeného oblečenia.

Možnosti zákroku:
Pre odstránenie nadbytočnej kože a podkožia brucha je možné absolvovať tzv. abdominoplastiku (aj vo forme miniabdominoplastiky s redukovaným kožným rezom). Rez je vedený v tzv. bikini-oblasti, kde sa odstráni nadbytočný kožný previs a v prípade nutnosti sa zrekonštruuje pupok. Výsledná jazva sa schová do oblasti spodného dielu plaviek a teda nie je viditeľná. Zákrok je vhodné kombinovať aj s metódou SlimLipo pre odstránenie nadbytočného tuku v ostatných oblastiach mimo abdominoplastiky, k symetrickému estetickému výsledku.  

Kedy je vhodná klasická abdominoplastika alebo miniabdominoplastika?
Správnu indikáciu ku konkrétnemu výkonu s vami dohodne lekár Estetique centra, ktorý vás súčasne objedná na zákrok vo vami vyhovujúci čas. Vysvetlí vám možnosti a výhody a nevýhody jednotlivých prístupov  a spoločne určíte vám vyhovujúci postup s čo najlepším estetickým efektom.  

Hospitalizácia:
Je potrebné počítať s 3 až 5 dňovou hospitalizáciou podľa rozsahu výkonu, ku ktorej vám ponúkame naše nadštandardné izby.

Anestéza:
Zákrok je prevádzaný výlučne v celkovej anestéze.

Dĺžka zákroku:
Odstránenie nadbytočnej kože je zákrok invazívny, dĺžka je preto cca 2 až 3 hodiny, podľa náročnosti a rozsahu výkonu.

Pozákroková starostlivosť:
Po prepustení z nášho centra môžete vykonávať ľahšie denné činnosti, nie je však vhodné  nosenie ťažších bremien či vyššia fyzická záťaž. Pri pravidelných pozákrokových kontrolách vás bude lekár vždy informovať o vhodnosti a možnosti fyzickej aktivity.

Cena:
Abdominoplastika (dermolipoectomia) – od 660,- € do 880,- € 
Miniabdominoplastika – od 440,- € do 550,- €
Celková anestéza - cca 200,- € (odvíja sa od dĺžky zákroku).

Nadmerné potenie (Hyperhidróza)

Potenie je ochranná funkcia organizmu voči prehriatiu. Niekedy sa však môže dostaviť v nevhodných situáciách či vo zvýšenej miere. Môže spoločensky diskriminovať, obmedzovať slobodný výber oblečenia a nepríjemne obťažovať život každého z nás.  

Možnosti zákroku:
Ponúkame vám možnosť odstrániť nadmerné potenie tak, aby ste mohli naplno využívať váš spoločenský potenciál bez rizika nevzhľadných fľakov pod pazuchami. Hyperhidrózu spôsobenú nadmernou produkciou potných žliaz v podpazuší je možné riešiť aplikáciou botulotoxínu alebo SlimLipo.  

Botulotoxín umožňuje dočasné pozastavenie funkcie potných žliaz v problematickej oblasti. Efekt po aplikácii trvá asi 6 mesiacov.  

SlimLipo je najnovšou metódou v oblasti hyperhidrózy. Prostredníctvom malého zákroku, pri ktorom vám oblasť napustíme špeciálnym anestetickým roztokom a následne laserom ošetríme potné žľazy. Tie natrvalo odstránime, čím sa odstráni aj problém nadmerného potenia vo vybraných lokalitách.  

Dĺžka zákroku:
Aplikácia botulotoxínu trvá do 20 minút. SlimLipo je zákrok trvalý, ale náročnejší, preto trvá podľa veľkosti ošetrovanej plochy 1 až 2 hodiny.  

Anestézia:
Aplikácia botoxu aj SlimLipo sa vykonáva v lokálnej anestéze.  

Hospitalizácia:
SlimLipo - po zákroku je možné odchádzať do domáceho ošetrenia alebo vám pre váš komfort môžeme zabezpečiť ubytovanie v našich nadštandardných izbách s nepretržitou kontrolou zdravotníckeho personálu.  

Pozákroková starostlivosť:
Približne 2 až 3 týždne je vhodné zdržať sa ťažšej fyzickej námahy, športu. Drobné rany po vpichu laserového hrotu sa zahoja do 1 týždňa.  

Cena:
580,- €

Dupuytrenové kontraktúry

Multifaktoriálna genéza môže viesť k zvýšenej tvorbe väzivového tkaniva v oblasti dlane, ktorá deformuje postavenie prstov a obmedzuje funkčne ruku.  

Hospitalizácia:
Vzhľadom k preväzovej starostlivosti je vhodná hospitalizácia v trvaní 2 až 3 dní.

Anestéza:
V našom centre vám ponúkame možnosť operačného riešenia v lokálnej alebo celkovej anestéze.  

Dĺžka zákroku:
Podľa rozsahu postihnutia končatiny sa pohybuje väčšinou v rozmedzí 1až 2 hodín.  

Pozákroková starostlivosť:
Pozákrokovo je nutné nosiť dlahu tak, aby nenastala opätovná kontraktúra a skrátenie šliach, pravidelná rehabilitácia a starostlivosť o jazvu.  

Cena:
hradené zdravotnou poisťovňou

Odstránenie nadbytočnej kože v oblasti paží (Brachioplastika)

V oblasti ramien dochádza často k ovisnutiu kože po schudnutí. Nadbytočná koža v týchto oblastiach ramien pôsobí neesteticky a bráni komfortu nosenia obľúbeného oblečenia.  

Možnosti zákroku:
Pre odstránenie nadbytočnej kože ramien  je možné absolvovať tzv. brachioplastiku. Rez je vedený  z vnútornej plochy ramien, kde sa odstráni nadbytočný kožný previs. Výsledná jazva sa nachádza v oblasti ramena, ktorá je priľahlá k trupu, a tým menej viditeľná. Alternatívna metóda je pri väčšom nadbytku tuku aj metóda laserovej liposukcie SlimLipo, kde taktiež dôjde k čiastočnému stiahnutiu kožného nadbytku v pooperačnom období.  

Kedy je vhodná klasická brachioplastika?
Správnu indikáciu ku konkrétnemu výkonu s vami dohodne lekár Estetique centra, ktorý vás súčasne objedná na zákrok vo vami vyhovujúci čas. Vysvetlí vám možnosti, výhody a nevýhody jednotlivých prístupov, spoločne určíte vám vyhovujúci postup s čo najlepším estetickým efektom.  

Hospitalizácia:
Je potrebné počítať s 2 dňovou hospitalizáciou podľa rozsahu výkonu, ku ktorej vám ponúkame naše nadštandardné izby. Zákrok je možné vykonať po dohode s lekárom aj ako ambulantný výkon, podľa toho ako zváži konkrétny lekár rozsah a náročnosť výkonu.  

Anestézia:
Zákrok je prevádzaný výlučne v celkovej alebo miestnej anestézie.  

Dĺžka zákroku:
Odstránenie nadbytočnej kože je zákrok invazívny, dĺžka je preto cca 1 hodinu, podľa náročnosti a rozsahu výkonu.  

Pozákroková starostlivosť:

Po prepustení z nášho centra môžete vykonávať ľahšie denné činnosti, nie je však vhodné  nosenie ťažších bremien či vyššia fyzická záťaž. Pri pravidelných pozákrokových kontrolách vás bude lekár vždy informovať o vhodnosti a možnosti fyzickej aktivity.  

Cena:
Orientačne od 360,- do 600,- € + celková anestéza 200,- €

späť na úvodnú stránku oddelení