Logo

PARTNER VÁŠHO ZDRAVIASme súčasťou skupiny AGEL, najväčšieho súkromného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v strednej Európe.

Tvár

Zväčšenie pier

Tomu, komu príroda nenadelila zmyselné a plné pery, dokáže pomôcť plastická chirurgia.

Možnosti zákroku:
Zväčšenie pier sa väčšinou prevádza aplikovaním kyseliny hyalurónovej, zákrok je však možné vykonať aplikáciou vlastného tuku alebo tiež chirurgicky, kedy sa zo strany sliznice malým posunom kože pera upraví tak, aby nadobudla plnší vzhľad.  

Hospitalizácia:
Obvykle nie je nutná, zákrok je možné vykonať ambulantnou formou.  

Anestéza:
Lokálna anestéza – miestne znecitlivenie postačuje na bežný výkon.  

Dĺžka zákroku:
Podľa zvolenej metódy sa pohybuje od cca 15 minút.  

Pozákroková starostlivosť:
Pri aplikácii kyseliny hyaluronovej nie je žiadna špecifická starostlivosť, pri chirurgickom zákroku je vhodné prvé dni prijímať tekutú stravu a chrániť peru pred významným mechanickým namáhaním.  

Cena:
Od 180,- € do 250,- €.
Celková anestéza - cca 200,- € (odvíja sa od dĺžky zákroku).


Plastická úprava viečok (Blepharoplastika)

Patrí medzi najčastejšie kozmeticko-estetické operácie. Koža v oblasti horných a dolných viečok je najtenšia z celého tela, preto v tejto mimicky mimoriadne zaťaženej oblasti dochádza pomerne rýchle k prejavom stárnutia, oproti iným lokalitám tváre. Stav je charakterizovaný tvorbou vrások, vznikom kožného previsu, hlavne v oblasti horných viečok.

Priebeh zákroku:
Na horných viečkach dominuje kožný previs a vyklenutie očných kútikov. Plastika horných viečok sa vykonáva v miestnom znecitlivení, resekuje sa kožno-svalový pruh (jeho šírka býva obyčajne 10 až 20 mm). Následne sa dostávame k tukovým vačkom, ktoré sa pomerne rýchlo odstránia. Zákrok končí šetrným zošitím kožného krytu viečka, kedy výsledná jazva je umiestnená do prirodzenej ohybovej ryhy horného viečka.  

Na dolných viečkach princípom operácie je odstránenie nadbytočných tukových vačkov a odstránenie kožného previsu.

Hospitalizácia:
Ambulantne - po optimálnom pooperačnom priebehu odchádzate domov v ten istý deň.

Anestéza:
Blepharoplastika sa štandardne vykonáva v lokálnej anestéze.  

Dĺžka zákroku:
Podľa náročnosti výkonu 1-2 hodiny na obe strany spoločne.  

Pozákroková starostlivosť:
V domácom ošetrení je potrebné dodržiavať kľudový režim v ľahu so zvýšenou polohou hlavy a prikladaním studených obkladov na očné viečka a elastickú kompresiu na noc. V pooperačnom období odporúčame týždeň fyzického šetrenia. Stehy odstraňujeme na 7. pooperačný deň. Po odstránení stehov sa viečka niekoľko týždňov ošetrujú špeciálnou masťou na jazvy, taktiež sú vhodné tlakové masáže. Bežná záťaž je možná po 2 týždňoch od operácie.

Cena:
Od 275,- € do 355,- €
Laserové úpravy vrások viečok – od 385,- € do 606,- €
Celková anestéza - cca 200,- € (odvíja sa od dĺžky zákroku).

Napnutie kože tváre (Facelift)

Pokožka obsahuje elastické vlákna tak, aby bol možný jej pohyb aj cez veľké kĺby. Vekom však môže dochádzať k úbytku elastických vlákien a k uvoľneniu kože od podkožia. Zvýšená aktivita niektorých mimických svalov a pokles napätia kože vedie k zvýšenej tvorbe mimických vrások.

Možnosti zákroku:
Facelift umožňuje invazívne chirurgicky napnúť kožu v oblasti líc, tváre, brady a pod viečkami tak, aby pôsobila mladšie a sviežejšie. Rez sa vedie v okolí ušnice a je minimálne viditeľný, na hranici vlasov je voľným pohľadom nerozoznateľný. Podľa rozsahu výkonu je možné voliť buď klasický rozšírený rez alebo redukovaný, tzv. mini-facelift.

Hospitalizácia:
Vzhľadom na operovanú oblasť je vhodná niekoľkodňová hospitalizácia.  

Anestéza:
Výkon prevádzame v lokálnej, aj v celkovej anestéze.  

Dĺžka zákroku:
Podľa rozsahu a náročnosti výkonu sa zákrok pohybuje v rozsahu 2 až 4 hodín.

Pozákroková starostlivosť:
V pozákrokovom období je nutné sa zdržať namáhavých činností, hygienicky dbať o jazvy, vyvarovať sa mechanickému namáhaniu a pravidelne masírovať jazvičky.  

Cena:
Facelift – od 770,- € do 1.526,- € 
Mini-facelift – od 495,- € do 1.010,- €
Celková anestéza - cca 200,- € (odvíja sa od dĺžky zákroku).

Napnutie kože krku (Necklift)

V oblasti brady a krku je najvýznamnejším estetickým prvkom uhol medzi bradou a krkom. Pod kožou sa nachádzajú vrstvy tuku, povrchových a hlbokých svalov. Vekom, povolaním či inými vplyvmi prostredia môže dôjsť k rozvoľneniu podkožia a k uvoľneniu kože od podkožných vrstiev. Koža krku následne nie je fixovaná na svojom mieste, krk môže vyzerať hrubší a kratší.  

Možnosti zákroku:
Pre uvoľnenú kožu podbradku je možné vykonať niekoľko zákrokov a vzájomne ich kombinovať aj s inými tak, aby výsledný efekt bol prirodzený (napr. necklift a face-lift súbežne).

  • Termolifting - neinvazívny prístup; opakovaným ošetrením RF prístrojom, ktorý je indikovaný na ľahší stupeň poklesu kože podbradku.
  • SlimLipo - prostredníctvom laserového lúča cez malé vpichy prenikneme do podkožia, kde rozrušíme tukové tkanivo a podporíme tvorbu fixačného podkožného tkaniva. Nadbytočný tuk následne odsajeme.  
  • Operačný prístup - zahŕňa podľa indikácie rez v strednej časti krku alebo rez v oblasti ušníc, kedy následne odstránime nadbytočnú kožu, ťahom a fixáciou napneme kožu podbradku.

Správnu indikáciu ku konkrétnemu výkonu s vami dohodne lekár Estetique centra, ktorý vás súčasne objedná na zákrok vo vami vyhovujúci čas. Vysvetlí vám možnosti, výhody a nevýhody jednotlivých prístupov  a spoločne určíte vám vyhovujúci postup s čo najlepším estetickým efektom.  

Hospitalizácia:
Ošetrenie Termoliftingom sa vykonáva opakovane ambulantne. V prípade metódy SlimLipo hospitalizácia nie je nutná, v prípade klasickej operačnej metódy je nutná 1-2 dňová hospitalizácia, ku ktorej vám ponúkame naše nadštandardné izby.

Anestéza:
Termolifting prebieha bez akejkoľvek anestézy, zákrok je bezbolestný. SlimLipo sa vykonáva spravidla v lokálnej anestéze, je možné po dohode vykonať aj celkovú anestézu.  

Dĺžka zákroku:
Ošetrenie Termolifting trvá v oblasti podbradku a tváre podľa zvolenej lokality maximálne 1hodinu. SlimLipo je časovo náročnejšie, pohybuje sa v rozmedzí 1až 2 hodín.  

Pozákroková starostlivosť:
Zákrok s pomocou Termoliftingu nevyžaduje špeciálnu pooperačnú starostlivosť. V prípade ošetrenia SlimLipo je nutné 2 až 3 týždne nosiť elastické kompresívne prádlo, aby nastala želaná fixácia podkožia ku koži. Operačný zákrok vyžaduje starostlivosť o operačný rez a pravidelné preväzy.  

Cena:
Termolifting – od 40,- € do 110,- € 
SlimLipo - 580,- €
Operačný prístup – od 385,- € do 504,- €
Celková anestéza - cca 200,- € (odvíja sa od dĺžky zákroku).

Lipografting, lipofilling

V plastickej chirurgii sa uvádza, že až 90% krásy tvorí tuk. V správnom množstve a na správnom mieste. Vlastný tuk je však možné v rámci tela premiestniť z miesta s jeho nadbytkom na miesta s nedostatkom. Takýmto spôsobom je možné riešenie v oblasti rekonštrukčnej chirurgie - jazvy, sťahujúce pruhy, či taktiež v oblasti estetickej medicíny - výplň tváre, pier, asymetrií prsníkov a podobne. Prenos tuku nie je však vhodný pre každú korekciu a taktiež má svoje individuálne obmedzenia. S konkrétnou indikáciou a prípade ďalšími možnosťami riešenia vášho problém vám radi pomôžeme v centre Estetique.

späť na úvodnú stránku oddelení